Domů » Články » Mario slaví 35 let a Nintendo chystá na oslavu něco velkého

Mario slaví 35 let a Nintendo chystá na oslavu něco velkého(2 minuty čtení)

Letos tomu bude 35 let, kdy jsem poprvé mohli vidět instalatéra Maria v akci. Za tuto dlouhou dobu se dočkal desítek her napříč Nintendo platformami a vychoval nejednu generaci hráčů. Japonský herní gigant chce samozřejmě tuto událost náležitě oslavit a prý se něco chystá.

Nintendo má letos velké plány. Byl oznámen zábavní park, který vzniká ve spolupráci s filmovým studiem Universal, poté nás čeká Lego stavebnice a evidentně to stále není všechno. Dle spekulací by měly na Nintendo Switch vyjít všechny doposud vydané Mario hry v jedné velké kolekci.

Jedním z potvrzených her je třeba Super Mario Galaxy, který platí za jednu z nejlepších Mario her vůbec. Tuto informaci přinesl původně web VGC a později ji potvrdil Eurogamer jako pravdivou. Další na řadě jsou nové tituly, na kterých údajně Nintendo pracuje. Jedním z nich má být nový díl Paper Mario, kterého jsme naposledy mohli vidět na konzoli Nintendo Wii U v roce 2016.

Původně jsme se tyto informace měli dozvědět v rámci E3, na kterou Nintendo chystalo velkolepou oslavu. Výstava byla však kvůli koronaviru zrušena a Nintendo zřejmě uspořádá vlastní akci s online přenosem.

Nintendo již podobným způsobem slavilo před pěti lety 30. výročí, kdy bylo oznámeno velké množství sběratelských edic, Amiibo figurky a celé to završil Super Mario Maker pro Nintendo Wii U.

0 0 vote
Hodnocení článku
Source :
Jan Peroutka
Written by
Geek, vášnivý hráč počítačových a konzolových her. Sběratel starých konzolí, komiksů, VHS kazet a všeho geek haraburdí.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X