fbpx

Mark of the Ninja: Remastered – jak to vidí naše redakce

Kdo by se alespoň na chvíli nechtěl stát ninjou. My jsme si proto s velkou radostí vyzkoušeli…

Původní verze téhle hry byla v den svého vydání tak dokonalá, že jejím jediným mínusem byla Microsoft exkluzivita. Tenhle problém je teď pryč, a protože se zub času na její ostrosti nijak nepodepsal, můžeme ji všem jen a jen doporučit. Je totiž jedno, zda se budete místními stíny plížit poprvé, nebo se jimi necháte obejmout jako dobře známou milenkou. Stále v nich najdete příběh, na jehož konci se budete muset vážně zamyslet nejen nad prožitými událostmi, ale i nad samotným významem slova čest.

Hratelnost je stále úžasně intuitivní a ani ten, kdo v životě nedržel v ruce gamepad, bude už posledními úrovněmi procházet jako profesionální ninja. Budete šplhat, skákat, schovávat se ve větracích šachtách, sem tam polechtáte ocelí krkavici nějakému tomu hlídači, díky získávání nových schopností a vybavení to budete dělat na sto způsobů a jakmile skončí závěrečné titulky, vyrazíte to udělat na dalších sto. Díky postupně se zvyšující obtížnosti, když po vás začnou jít odstřelovači, bomby vám budou vybuchovat do obličeje a elitní nepřátelé začnou mít oči i vzadu, se nebudete nikdy nudit. Přičtěte si k tomu skvěle rozvržené úrovně se systémem speciálních úkolů a máte skvělý mix proměnlivosti a zábavy zimní večery!

Plusy

  • intuitivní hratelnost
  • různé možnosti postupu a stylu hraní, kdy nejste za žádný z nich nijak trestáni
  • schované hádanky, které vás donutí se na chvíli zastavit a logicky uvažovat
  • hodně originální a hlubokomyslný příběh
  • i po letech nápadité audiovizuální zpracování

Mínusy

  • po těch šesti letech mohli přidat nějakou zajímavou novinku
  • některé scény při likvidaci stráží nám přišli možná až trochu moc krvavé

Zajímá Vás jaké hodnocení a proč si tahle hra zasloužila? Tak pokračujte do naší sekce “Recenze” a nebo jednoduše klikněte na tento odkaz.

Zdroj:

Redakce

Petra Kotrbová
Redakční sluníčko v tom smyslu, že vám způsobí rakovinu kůže, pokud se na ní jenom zle podíváte. No a následně si vás podají Amahara s Pro-sekem, protože na milovanou ženu a snachu klanu Kotrbů se nesahá! Byli jste varování