Domů » Články » Backstage » Martin Rota: „Fyzickou přípravu jsem tentokrát nepodcenil.“ #BerleNaAconcaguu2019 #1

Martin Rota: „Fyzickou přípravu jsem tentokrát nepodcenil.“ #BerleNaAconcaguu2019 #1

Jak jsme psali v minulém článku, Martin Rota (30) včera odletěl do argentinské Mendozy, aby se pokusil dosáhnout vrcholu hory Aconcagua. Na letišti Václava Havla ještě stihnul vydat nulté video z vlogů, které budou následovat. Jelikož má sebou top technické vybavení, máme se na jeho kanálu na co těšit.

Ve videu z letiště pak shrnuje svoji první cestu na Aconcaguu: V tu dobu jsem na to fyzicky neměl. Proto, když jsem se vrátil, tak jsem začal trénovat. Začal jsem cvičit, začal jsem dělat různé věci, které jsem předtím nikdy nedělal. A to je i trénovat chození a běhání o berlích.“

Martin nenechal nic náhodě a sjednal si organizaci, která mu na místě zajistí vše potřebné, jako například jídlo, logistiku a průvodce. Dva nejdůležitější faktory, které bylo možné ovlivnit jsou tedy dotažené k dokonalosti. Počasí už ale ovlivnit nejde. Až dorazí do posledního tábora, má 3 dny na to, aby nastalo vhodné počasí k cestě na vrchol. Pokud se tak nestane, po třech dnech dojdou zásoby, bude muset opustit tábor a následně sejít dolů bez možnosti návratu.

„Tentokrát nejsem natrénovaný jenom na to, abych zvedal nějakou váhu, tentokrát jsem natrénovaný na to, abych zvedal svojí váhu ještě s další váhou navíc. To ovšem neznamená, že úspěch je garantovaný, u těhlech věcí nikdy garantovaný není. Ale snažím se tomu jít co nejvíc naproti, aby ten úspěch garantovaný byl,“ dodává.

Stejně jako minulý rok, i letos Martin podporuje organizaci Černí koně. Ta se snaží vyrábět handbiky pro děti, které mají tělesná postižení, tudíž nemohou používat klasická jízdní kola. Sbírka je na transparentní účet, a když pošlete jakoukoli částku nad 500 korun, Martin vám na oplátku pošle pohlednici s argentinskou tématikou, na které bude i unikátní text od něj. Do popisu stačí připsat svoji adresu.

TRANSPARENTNÍ ÚČET PRO SBÍRKU NA „ČERNÉ KONĚ“ 

Líbí se vám novinka?

0 0
X
X