Martin Rota: „Po prvním dni jsem tak trochu vzdal šanci na úspěch, což je docela osvobozující.“ #BerleNaAconcaguu2019 #3

Martin Rota je právě v argentinské Mendoze na cestě k vrcholu hory Aconcagua, která je nejvyšší horou západní hemisféry a nejvyšším vrcholem jihoamerických And.
Včera dorazil do základního tábora Plaza de Mulas (4 300 m).

K internetu má přístup sice jen na patnáct minut denně, i tak ale nezapomněl informovat prostřednictvím Instagramu své příznivce o tom, jaká je momentální situace: „Tak už jsem v Plaza de Mulas, cítím se samozřejmě úžasně, ale řeknu vám upřímně, že i přes trénink a všechno se asi nebudu schopný dostat na vrchol, tak je to spíš otázka jak vysoko se dostanu.“

Krátce nato nám Martin poslal několik fotek s podrobnějším vyjádřením:„Cítím se dobře, ale prostě jdu pomalu, protože potřebuji k pohybu dýchat víc, než ostatní. Myslím si, že mě nakonec dostane to, že nebudu mít dost času na výstup a prostě budu muset skončit.

This slideshow requires JavaScript.

„Po prvním dni jsem tak trochu vzdal šanci na úspěch, což je docela osvobozující. Teď už jen prostě uvidím. Poslední část je kilometr nahoru…“ dodal.

LuxuryLady
Neúprosná moderátorka Twitch a Youtube kanálů, fanatická hráčka Zaklínače, neúnavná sledovatelka Marvel filmů, začínající cosplayerka a vášnivá sběratelka zbytečného merche.