Domů » Články » Filmy a seriály » Marvel: Dočkáme se filmu o Mandarinovi?

Marvel: Dočkáme se filmu o Mandarinovi?

Filmový Iron Man 3 nám představil jednoho z nejstarších záporáků Marvel komiksů. Bohužel pro nás, byl celý jeho výstup pouhý podvod a padouchem byl někdo jiný. To se ale podle ředitele Marvelu Kevina Feige může velmi rychle změnit.

Bavíme se samozřejmě o Mandarinovi. Tato postava byla vytvořena Stanem Lee v roce 1964 a objevila se v komiksu “Tales of Suspense”. V nich je vyobrazen jako potomek Genghis Khana a člen jedné z nejbohatší předkomunistické rodiny v Číně. Byl vychován tak, aby se z něj stal úžasný válečník a vědec. Díky tomu vytvořil 10 prstenů pomocí mimozemské technologie a získal superschopnosti. Samozřejmě chtěl převzít vládu nad světem a Iron Man byla jeho největší překážka.

Ve filmu je to však úplně jinak. Deset prstenů je název teroristické organizace, nikoli kouzelných šperků. Poprvé se s nimi můžeme setkat již ve filmu Iron Man, kde unesou Tonyho Starka. Poté se navrátí až ve snímku Iron Man 3, pod vedením záhadné osoby zvané Mandarin, který si připisuje série výbuchů a teroristických útoků.

Později ve filmu je odhaleno, že Mandarin je ve skutečnosti jen herec jménem Trevor Slattery, najatý opravdovým záporákem pro skrytí jeho plánů. Tohle by byl celkem logický konec, avšak Marvel měl ještě jednoho králíka v klobouku. V krátké scéně domácího videa ve filmu Thor: The Dark World můžeme vidět Slatteryho, který je poslán do vězení za své činy. Tam zjistí, že tam někde opravdu je Mandarin je, a že nemá rád, když ho někdo napodobuje.

V inverview v Reddit AMA Wednesday morning se fanoušek zeptal Feige: „Jsou nějaké plány na spojení teroristické organizace z filmu Iron Man a opravdového Mandarina, odhaleného v krátkém videu?“ Feige odpověděl: „Ano.“

Takže můžeme jen čekat, jaké má Marvel s tímto padouchem plány a já doufám, že jestli přivede zpět skutečného Mandarina, bude ho hrát stejný herec, jako v Iron Manovi.

X