Domů » Články » Filmy a seriály » Marvel: „Robert Downey Jr. si zaslouží Oscara víc, než kdokoli za posledních 40 let“, říkají režiséři Avengers: Endgame

Marvel: „Robert Downey Jr. si zaslouží Oscara víc, než kdokoli za posledních 40 let“, říkají režiséři Avengers: Endgame

Robert Downey Jr. je součástí MCU od jeho vzniku v roce 2008. Ztvárnil Tonyho Starka aka Iron Mana v deseti různých filmech a prezentoval jeho osobnost jak na jevišti, tak v normálním životě. MCU mohlo zažít několik začátků a konců slavných herců, Robert ale zůstává srdcem i duší celé filmové série.

Spider-Man: Far From Home ukončí třetí fázi multiversa a filmoví režiséři Joe a Anthony Russoové si myslí, že je čas na tu největší odměnu. V interview pro Washington Post Joe řekl, že by si přál, aby byl Downey Jr. nominován na Oscara v kategorii “Nejlepší filmový herec”, a na Academy Awards 2020 za ztvárnění role Iron Mana od roku 2008: Jeho práce je ohromná. Když se podíváte jen na poslední čtyři filmy, ve kterých hrál, je to fenomenální. Zaslouží si Oscara možná více, než kdokoli za posledních 40 let, protože způsob jakým motivoval moderní kulturu je srdcervoucí. Dokázal rozbrečet celý svět,“ řekl Joe.

Downey Jr. byl nominován na Oscara již v roce 1992 za roli Charlieho Chaplina ve filmu Chaplin a také roku 2009 za komickou roli v Tropické bouři. Zlatou sošku však stále nezískal. Povede se mu to teď?

X