Domů » Články » Mercedes testuje ve Formuli 1 volant ve stylu ovladače videoher

Mercedes testuje ve Formuli 1 volant ve stylu ovladače videoher(1 minuta čtení)

Formule 1 je soutěží nejen špičkových jezdců, ale také svatostánek nových technologií v motorsportu. Mercedes zvedl vlnu ohlasu svou poslední inovací. Volantem, který má připomínat ovladač videoher.

Značka Mercedes patří bezesporu mezi špičku světového automotive průmyslu a totéž platí pro její stáj v prestižní soutěži Formule 1. Během posledních dnů probíhá testování nového ovládacího prvku v Barceloně. Systém DAS (dual-axis) steering je přelomový ovládací prvek, který umožňuje skrze volant určovat nejen směr jízdy, ale pohybem vpřed a vzad také orientaci náprav. Řidič má tak nad vozem nejen větší kontrolu, ale může také lépe ovlivnit manévrovatelnost vozu a teplotu pneumatik. Konkurenční stáj Red Bull se proti systému ihned ohradilo a její odborný poradce, Helmut Marko, označil tuto inovaci za ilegální v rámci soutěže. Systém DAS má však u jiných stájí (například Ferrari) a u FIA oporu. Zajímavostí, která v souvislosti s DAS panuje internetem, je přirovnání volantu tohoto systému k videohernímu ovladači. Zprávu do médií sdělil jezdec Ferrari Sebastian Vettel, který přirovnáním mohl myslet spíše komplexitu zařízení, než že Mercedes používá Xbox gamepad.

Source :
Láďa Havrland
Written by
Loot and shoot ve Warframu a souboj o přežití světa v Mortal Kombat jsou moje dva oblíbené gamingové koníčky. Rád se pustím i do jiných žánrů, snad kromě Battle Royale, kolem kterého obecný hype přiliš nesdílím. Gamingu se věnuji i v rámci studia sociologie na FSV UK a o volných chvílích si rád zafotím, složím nějaké audio nebo pohraju s vektory v illustrátoru.
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
X
X