Domů » Články » Herní novinky » Tak trochu jiná hra od „fromsoftů“. V Metal Wolf Chaos XD si zahrajete za mecha-prezidenta USA

Tak trochu jiná hra od „fromsoftů“. V Metal Wolf Chaos XD si zahrajete za mecha-prezidenta USA

Když se řekne FromSoftware, nejspíše vám v mysli vytane série Dark Souls či Bloodborne, případně i Demon Souls, pakliže inklinujete ke starším formám sebemrskačství. Než se ovšem japonští vývojáři vydali cestou drsných RPG, vypustili na původní Xbox titul s názvem Metal Wolf Chaos. A tato ztřeštěná akce se příští rok dočká remasteru na aktuální platformy. 

Hra od opěvovaných FromSoftware původně vyšla v roce 2004 jen na území Japonska. Remaster s přízviskem XD, který si vzal na starost svérázný vydavatel Devolver Digital, ovšem zamíří do obchodů po celém světě. Západní hráči tedy konečně dostanou možnost ochutnat guláš, který Japonci před lety ukuchtili.

Nečekejte zde žádnou košatou zápletku. Spojené státy se po nečekaném puči zmítají v chaosu a coby prezident USA – fiktivní Michael Wilson – se rozhodnete rázně zakročit proti svému politickému protivníkovi. A to hezky osobně a v obrovském mechu.

Hratelnost zůstala věrná původní verzi. Vlastně jsem v půlhodinovém demu nedělal nic jiného kromě střílení do početného zástupu nepřátelských pěšáků, tanků a vrtulníků v semi-otevřených úrovních. Pravda, občas mě hra zbrzdila nějakým triviálním puzzlem, aktivnější zapojení mozkových závitů ale po vás Metal Wolf Chaos XD rozhodně chtít nebude.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=G_395DCBLF0″ /]

Prezidentský mech disponoval hned osmicí různých zbraní (ze stovky dostupných kusů), které jsem mohl dle libosti střídat i kombinovat. Většinu času jsem si vystačil s raketometem v jedné ruce a kulometem v druhé, tu a tam jsem vzal do ruky obrovskou sniperku, když se na horizontu objevily helikoptéry. A nejbizarnější kousek? Malé dělo vystřelující dolary.

Ovládání se samozřejmě přizpůsobilo aktuálním standardům a dle slov vývojářů už nepůsobí tak kostrbatě jako před 14 lety. I systém ukládání se dočkal velkých úprav, nově už tedy nemusíte spoléhat na jediný savovací slot. Autoři také lehounce vylepšili destrukci prostředí a celkovou fyziku hry.

Co se týče grafiky, zde neočekávejte žádné zázraky. Metal Wolf Chaos XD samozřejmě podporuje vysoká rozlišení a nabídne kvalitnější a vyhlazenější textury, stále ovšem poznáte, že ani zdaleka nejde o soudobou hru. Jistě se v tomhle ohledu dá ještě zapracovat, jako rychlá exkurze do minulosti ale hra poslouží docela dobře.

Metal Wolf Chaos XD měl vyjít ještě letos, nakonec byl ale odložen na první polovinu příštího roku. Za prezidenta USA si zahrajete na PC, XONE i PS4.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=mY5k97ERpBs” /]

Source :
Vlastní
X