Tvůrci hry Metin2 kutí moderní MMORPG Mad World. Vyvíjí ho přímo v HTML5

Snad si z Metinu neodnesou i obchodní model

Původní vývojáři legendárního MMORPG Metin2 si před pěti roky založili vlastní studio a nyní urputně pracují na nové hře. Žánr sice nezměnili, zato technologicky značně postoupili. Mad World má být inovativní hrou, která přinese masové hraní v HTML5.

Nejnovější verze značkovacího jazyka HTML má za poslední léta na svědomí nespočet zábavných a populárních her. Většina z nich je ale nenáročná nebo jednoduchá – zkrátka klientovým hrám se rovnat ještě nemohou. Jihokorejští vývojáři z JANDISOFT si ale řekli, že zkusí v HTML5 udělat rovnou celé plnohodnotné MMORPG. A to není zrovna malá záležitost.

Přestože komiksově laděný Mad World nedisponuje otevřeným světem, nabídne několik jednotlivých prostorných map, které nabídnou hráčům dostatek volnosti. Klasické MMORPG prvky jako sbírání výbavy, čištění dungeonů a raidů, arény, questy či customizace samozřejmě chybět nebudou.


Příběh je na tom podobně jako v Metin2 – to znamená, že tam skoro žádný není. Děj se odehrává v postapokalyptickém světě, který přes 1000 let sžírají temné duše. Naštěstí nyní přichází banda odvážlivců, kteří se tomuto chaosu postaví a chtějí nastolit nový řád.

Díky HTML5 pak bude hra hratelná téměř na všem, co má webový prohlížeč – tedy platformy Windows, macOS, Linux, Steam, Android a iOS. Mad World bude k dispozici zdarma, počítejte však s mikrotransakcemi. Datum vydání je plánováno na podzim roku 2018.

Čtěte také: Mikrotransakce táhnou. Activision Blizzard na nich loni vydělal 4 miliardy dolarů

Tom Mlejnek
Jím šmakulády, píšu o hrách a mám hustou kočku.