Domů » Články » Herní novinky » Policie ČR stíhá mladého hráče Metin2 z Litoměřic. Nakradl si herní měnu a výbavu

Policie ČR stíhá mladého hráče Metin2 z Litoměřic. Nakradl si herní měnu a výbavu

Grand Theft Metin

Není těžké narazit na podvodné internetové stránky, která se snaží z hráčů vylákat přihlašovací údaje do populárních her. Jednu z nich měl na svědomí 19letý mladík z Litoměřic, který ukradl hráči MMORPG Metin2 10 milionů herní měny a výbavu. Za trestný čin mu hrozí až dva roky vězení.

„Vytvořil podvodnou phishingovou stránku pro internetový odkaz hry Metin2. Pomocí této lsti získal přístupové údaje k účtům a herním heslům dalších hráčů této hry a naboural se do herního účtu muže (21 let z Českého Krumlova). Z herního účtu mu sebral 10 000 000 yangů a herní výbavu, reálně zakoupenou za více jak 2 000 korun,“ oznámil mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

A rozhodně nejde o nějaký malý přestupek. Podle vyjádření kriminalistů je mladík stíhán pro trestný čin neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací. Dále také pro opatření a přechovávání přístupového zařízení a hesla k počítačovému systému a jiných takovýchto dat.

V případě odsouzení hrozí mladému hráči trest odnětí svobody v délce dvou let. Případ vyšetřují specialisté krajského ředitelství z oddělení informační kriminality.

Čtěte také: Střelba na e-sportovém turnaji v Maddenu NFL. Na místě jsou nejméně čtyři mrtví

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=QigNM_UgjUA” /]

Source :

Policie ČR

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X