fbpx

Metro: Exodus bylo odloženo. Vyjde až na začátku příštího roku

Na útěk do radioaktivní divočiny si ještě počkáme

Metro: Exodus se stalo jedním z nejvýraznějších titulů loňské E3. Zatím nejrozsáhlejší a nejméně lineární díl série měl vyjít někdy během letošního podzimu. Vývoj titulu sice jde podle slov vydavatele Deep Silver skvěle, pokud ale má hra vyjít v tak kvalitním stavu, jak si hráči přejí, budou si muset počkat o pár měsíců déle.

„Vývoj Metro: Exodus pokračuje dobře. Líbí se nám, co vidíme,“ řekl Deep Silver serveru PC Gamer. „Neustále si ověřujeme, v jakém stavu hra je, abychom si byli jistí, že dáme hráčům takový produkt, který hráči a fanoušci Metra chtějí a který si zaslouží. Také neustále sledujeme oznámení od naší konkurence.“

Jak je vidět, za posunem data vydání tak stojí jak nedostatek času na vývoj, tak konkurenční boje. Spolu s důvody odkladu také vydavatel řekl, že na letošní E3 připravuje zbrusu nový gameplay z dosud neviděného prostředí ve hře. Máme se tedy na co těšit.

S novým datem vydání bude Metro konkurovat dalšímu odloženému postapokalyptickém titulu. Na jaro příštího roku bylo odloženo i Days Gone, které před pár dny ukázalo svou první hodinu z hraní.

Čtěte také: Po letech se vrátíme do Černobylu. STALKER 2 je znovu ve vývoji

Zdroj:

PC Gamer

Ondřej Pešek
Maloměstský geek, hráč a britpoper. Studuje na gymnáziu, moc se ale nepřetrhne. Místo toho raději dělá to, co geekové a hráči běžně dělávají, a následně o tom píše veřejně na internetu.