fbpx

GC17: Legendární série se vrací. Microsoft oznámil Age of Empires 4

Pracují na něm autoři Company of Heroes

Série Age of Empires je pro mnohé hráče nostalgickou záležitostí – sami jsme na ní vyrůstali v raných pařanských letech. Jistě si dokážete představit, jaké nadšení přišlo, když Microsoft oznámil práce na čtvrtém díle. Age of Empires 4 mají navíc na svědomí schopní vývojáři.

Informace k Age of Empires 4 jsou zatím poměrně strohé a kromě krátkého teaseru, který rekapituluje jednotlivé díly série, neznáme ani historické zasazení. Některé spekulace tvrdily, že se hra zaměří na moderní bojiště druhé světové či vietnamské války, mnozí ale oponují tím, že by značka ztratila na svém půvabu. Jiní zastávají názor, že dočkáme hned všech historických ér, které se objevily v traileru.

Jisté ale je, že hru mají na starost veteráni z Relic Entertainment. Ti pracovali třeba na Company of Heroes či Warhammer 40K: Dawn of War – oba kousky se dodnes řadí mezi nejlepší real-time strategie vůbec.

Na datum vydání je samosebou příliš brzo, Microsoft nicméně již nyní potvrdil, že Age of Empires 4 vydá exkluzivně na Windows 10. Kdo ví, třeba na Gamescomu vylovíme další střípky informací. Zatím plánujeme jen vyzkoušet Age of Empires: Definitive Edition.

Čtěte také: VIDEO – Nový příběhový trailer ke Kingdom Come nešetří krví ani trusem

Zdroj:

PC Gamer

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz