fbpx

Microsoft novou konkurencí na poli VR – oznámil vlastní brýle

Microsoft hodlá konkurovat svou poměrně nízkou cenou, která ani zdaleka nepřesáhne hranici deseti tisíc.

I přesto, že se na trhu pohybuje hned několik zařízení pro virtuální realitu, kvůli vysoké ceně nad koupí uvažují jen ti největší příznivci. Díky Microsoftu a jeho nově oznámenému headsetu by už nakonec virtuální realita pro počítače nemusela být tak drahá a dopřát by si ji mohlo daleko více hráčů. 

Novou řadu headsetů Microsoft oznámil na své nedávné konferenci společně s budoucí aktualizací pro Windows 10. Ta by měla být dostupná již začátkem příštího roku a operační systém obohatí o nové funkce, které budou úzce spjaté právě s virtuální realitou. Konkrétně se jedná o kreslení ve 3D a streamování her skrze Xbox Live. Instalace brýlí bude navíc, díky absenci senzorů a dodatečných kamer v prostoru, mnohem lehčí než u konkurenčních zařízení HTC Vive, Oculus Rift nebo PlayStation VR.

Nejzajímavějším faktem u těchto headsetů je především jejich výroba. Na jejich přípravě se totiž nebude podílet Microsoft, ale jeho partneři. Mezi ně by se měly řadit společnosti HP, Dell, Lenovo, Asus a Acer. První várka headsetů by se měla do prodeje dostat již na začátku příštího roku za opravdu lákavou cenu $299, tedy přibližně 7 400 Kč. Microsoft by tak od příštího roku mohl konkurovat i o něco dražšímu PlayStation VR, které lze v českých obchodech pořídit za 10 000 Kč.

Čtěte více: Erotické hrátky ve VR přinese hříčka Let’s Play With Nanai

windows10-vr-devices-partners-no-price-003-1024x575

Zdroj:

PCGamer

Tomáš Cuc
Redaktor portálu Battleforce.cz, fanoušek série Assassin's Creed, vášnivý hráč FPS titulů a milovník hudby, kinematografie a seriálů.