Domů » Články » A špína je pryč. Middle-earth: Shadow of War se kompletně zbavil mikrotransakcí a lootboxů

A špína je pryč. Middle-earth: Shadow of War se kompletně zbavil mikrotransakcí a lootboxů(2 minuty čtení)

Z mordorské války je čistá hra

Lootboxy byly nejspíš největší kontroverzí loňských AAA her, přičemž její důsledky rezonují herní scénou dodnes. Na jejich implementaci doplatilo hlavně EA, velké haló ale bylo i okolo Middle-earth. Shadow of War. I tato singleplayerová vyvražďovačka uruků totiž při vydání obsahovala tržiště s bedničkami za reálné peníze. Nyní je naštěstí tomu konec – mikrotransakce ze hry kompletně mizí.

Kromě lepších zbraní bylo možné si koupit za peníze i uruky, které jinak musíte pracně rekrutovat v otevřeném světě. Pokud jste tedy byli ochotni utratit kapesné nad rámec kupní ceny 60 euro, mohli jste tak výrazně urychlit postup hrou. Sestavování armády je v podstatě hlavní činností v Shadow of War, a na počtu vojáků často, ať už přímo nebo nepřímo, závisí postup v hlavním příběhu.

Vývojářům ze studia Monolith došlo, že tohle není úplně košer, ačkoliv už uběhl nějaký ten pátek od vydání. „Ačkoliv kupování orků v herním obchodě je rychlé a nabízí hráčům rozšířené možnosti, došlo nám, že tím riskujeme podkopání srdce naší hry, tedy systému Nemesis.“

Uruky nově můžete rekrutovat během online conquestů a online vendet. Za dokončení těchto režimů budete nadále získávat truhly jako doposud. Doteď neotevřené bedny a nepoužití urukové zůstávají v kasárnách a nikam nezmizí.

Tržiště ze hry kompletně zmizelo včera, to ale není jediná změna. Ve včerejší velké aktualizaci přibyly nové skiny a položky do stromu dovedností, stejně tak se dočkaly úprav i systém Nemesis a možnost úpravy vybavení. Detailní popis všech změn najdete v příspěvku na oficiálním fóru hry.

Čtěte také: Nizozemští a belgičtí hráči CS: GO už si žádné lootboxy neotevřou. Valve je tam zablokoval

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=QoPuTeFhsUw” /]

 

Source :
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
X
X