Midnight Ghost Hunt: Hra na schovávanou trochu jinak(3 minuty čtení)

Bafiky baf!

Jedním z milých překvapeních letošní E3 je i připravovaná indie hříčka od tvůrců Vaulted Sky Games. Pokud vás jako děti bavilo hrát si „na babu” a úplně jste z toho nevyrostli, čtěte dál!

Byla by škoda, kdyby vám v záplavě oznámení nových titulů na letošní E3 konferenci unikla tahle připravovaná multiplayerová hide-and-seek hra. Během E3 konference PC Gaming Show nám ji představil Sam Malone, zakladatel Vaulted Sky Games a nabídl nám ke zhlédnutí krátký teaser, ve kterém je vidět i kousek gameplaye.

A o co tedy půjde? V této 4v4 multiplayerové hře se ujmete buď role lovce duchů (ano, taky se mi hned vybavili Ghostbusters) a nebo se stanete duchem, který na sebe může vzít podobu všelijakého nábytku a vybavení v jednotlivých mapách. Hra si bere inspiraci z oblíbeného Prop Huntu z Garry’s modu. Úkolem lovců bude samozřejmě duchy pochytat, ale nebudou to mít tak jednoduché, duchové se totiž budou moci bránit.

V první minutě každého kola si duchové hledají místo na mapě, kde se skryjí a mohou na sebe vzít podobu třeba lampy, židle, vázy, zkrátka co bude zrovna po ruce. Mezitím si lovci vybírají jaký arzenál proti duchům použijí. Mohou si vždy vybrat jednu zbraň a jedno ze zařízení, která mají docela zajímavé funkce. K dispozici budou mít například detektory stop duchů, různé pasti, brýle na noční vidění a jakýsi „detektor duchů”, který vás typickým praskáním podobným Geiger-Müllerově počítači upozorní na blízkou přítomnost ducha, ale neprozradí vám, kde přesně se nachází. Super nápad.

Úkolem lovců je tedy najít a zničit všechny duchy před úderem půlnoci. Pokud se jim to nepodaří do půlnoci (ve hře do 4 minut) a přežije byť jen jeden duch, všichni ostatní chycení duchové se vrátí a role se prohodí – z kořisti se stane lovec. Duchové nabydou nových schopností a budou v temnotě nahánět vystrašené lovce. A opět, pokud se takto po půlnoci podaří alespoň jednomu lovci přežít déle než 4 minuty, lovci vyhrávají.

A to není vše! Duchové se sice musejí skrývat, ale rozhodně nejsou bezbranní. Na nicnetušící lovce se mohou vymrštit a srazit je (ragdoll přítomen), mohou svou podobu během hry měnit a kolik zásahů od zbraní vydrží bude záležet na tom, jakou podobu předmětu zvolí – např. v podobě brnění vydrží více zásahů apod. A pokud například budete hrát jako „poltergeist” budete moci lovce klamat tím, že na dálku hýbete s předměty.

Zdánlivě jednoduchá hra tak toho nabízí překvapivě hodně a z toho, co nám tvůrci představili to vypadá jako slušná zábava. V době vydání plánují mít ve hře kolem šesti map. Hra je potvrzena na platformě Windows PC a zda-li ji uvidíme i na ostatních platformách se zatím neví. Na toto léto je plánováno vydání alpha verze, do které se již můžete zkusit přihlásit na oficiálních stránkách. Tak štastný lov a pozor na lampy!

Source :

PCGamer

František Doležal
Medik, geek, dashcamer a milovník dobré pizzy. Šílená kombinace? Realita je ještě šílenější.