Domů » Články » EA odstranilo mikrotransakce ze Star Wars: Battlefront 2. Alespoň dočasně

EA odstranilo mikrotransakce ze Star Wars: Battlefront 2. Alespoň dočasně

Světlá strana Síly na chvíli zvítězila

EA překvapivě couvlo. Po obrovské vlně kritiky, která se točila (a stále točí) především kolem lootboxů a mikrotransakcí ve Star Wars: Battlefront 2, byla druhá zmíněná položka odstraněna ze hry. Vývojáři chtějí přijít s pozměněným systémem monetizace, což každopádně znamená, že se mikrotransakce dříve nebo později stejně vrátí.

Nutno podotknout, že jde o nečekaný a odvážný krok. Ve svém příspěvku na twitteru se omlouvají hráčům se slovy, že naslouchají jejich výtkám a budou hru nadále pilovat. Mikrotransakce se do naší oblíbené předaleké galaxie vrátí v překopané podobě, pro tuto chvíli si hráči mohou odemknout veškerý obsah skrze hraní.

Ani takový ústupek ovšem není bez škraloupů. EA sice v průběhu týdne snížilo ceny hrdinů o 75 % po masivní porci negativních reakcí ze strany hráčů, zároveň spolu s tím zmenšilo odměny ze zápasů a získaných úspěchů. Odemykání obsahu je každopádně alespoň o něco rychlejší než předtím, byť za tohle u nás EA rozhodně nemá plusové body.

Star Wars: Battlefront 2 vychází právě dnes a v následujících týdnech bude jeho hráčská základna nejaktivnější. Odepřít si v tomto období část zisků, které by plynuly z prodeje prémiové měny, znamená buď odhodlanost vývojářů změnit hru k lepšímu, nebo zoufalý pokus EA, jak na poslední chvíli uklidnit rozbouřené moře hráčů. Tak či onak si titul nemohl vymodlit horší start.

O to větší je škoda, že hra je po stránce hratelnosti údajně skvělá, přinejmenším o řád lepší než první díl. Svou koupenou kopii Star Wars: Battlefront 2 už máme na redakčním účtu, recenzi (a možná i nějaký komentář) přineseme v průběhu příštího týdne.

Čtěte také: Blizzard vypustil StarCraft 2: Wings of Liberty zcela zdarma. A rýpl si do EA

Source :

Líbí se vám novinka?

0 0
X
X