Do Minecraftu dorazí mikrotransakce. Zpoplatní vybrané mody od uživatelů

Zatím jen na telefonech a Windows 10

Minecraft je fenomén, který nepřestává překvapovat. Z malé švédské indie hříčky se vyklubal obří hit, za který Microsoft ochotně vysolil 2,5 miliard dolarů. Popularita kostiček neklesá ani pět let po původním vydání, i když prodaly více než 100 milionů kopií napříč všemi platformami.

Skvělé prodeje Microsoftu očividně nestačí, proto jsme se loni dočkali adventury od Telltale. Avšak dalším krokem je nová položka Marketplace, jež přijde s dalším updatem pro verze Pocket a Windows 10. Změna přijde i na ostatní platformy, klasická hra na nich prozatím zůstává bez změn.

Marketplace nabídne tvůrcům možnost, jak se podělit o své mody, skiny a mapy s ostatními a ještě u toho něco málo vydělat. Vše půjde zpoplatnit za virtuální měnu, kterou jde pochopitelně získat pouze koupí za reálné peníze, přičemž vydavatel sebere 30 % z každé transakce. Úplně každý ale v Minecraftu své výtvory prodávat nemůže.

Microsoft totiž vystavil celkem přísná pravidla. Do nabídky se dostanou jen vybraní tvůrci s živnostenským listem. Vývojáři tak budou mít svůj obchod pod kontrolou a neměli bychom se tak dočkat žádných šíleností. Řada obsahu bude navíc zdarma. Pokud máte zájem o svůj virtuální stánek a splňujete všechny podmínky, můžete se do bety programu přihlásit zde.

Těžko říct, jak na to zareagují běžní hráči a jejich rodiče. Přeci jen už se několikrát stalo, že nevědomá ratolest vysála rodinou kreditní kartu kopou mikrotransakcí. Snad Microsoft a Mojang ví, co dělají, a nedočkáme se dalšího pokusu o placené mody na Steamu.

Čtěte také: Snail Games oznámili PixArk – „kostičkovanou“ verzi Ark: Survival Evolved

Zdroj:

vg247.com

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.