Domů » Články » Mobilní strategie Fire Emblem Heroes vyjde za pár týdnů na Androidech

Mobilní strategie Fire Emblem Heroes vyjde za pár týdnů na Androidech

Kultovní strategická série brzy zamíří i na mobilní displeje

Série Fire Emblem patří k nejzářivějším herním klenotům nintendovské sbírky. Důkazem je ostatně nejnovější dvojdíl s podtitulem Fates, který se v našem žebříčku Hry roku 2016: Nejlepší strategie probojoval do vítězné pětice. Dnešní Direct, který byl věnovaný právě této kultovní strategické sérii, na oznámeních rozhodně nešetřil.

Hlavní díl ze série Fire Emblem s podtitulem Echoes: Shadow of Valentia vyjde už za měsíců, mnohem blíž k vydání má ovšem čerstvě oznámená hra Fire Emblem Heroes. Po Super Mario Run půjde o druhý free to play mobilní titul od Nintenda a objeví se na Androidech už 2. února. Předběžné registrace na Google Play probíhají už nyní. Co se týče iOS, přesné datum vydání nebylo prozatím stanoveno.

Příběh? Jasně, i ten se zarytě drží „fireemblemovské“ šablony a vy se tak v hlavní kampani dostanete do centra konfliktu mezi říší Emblia a královstvím Askr. A zde přichází onen zajímavý twist – vaši armádu budou tvořit především hrdinové napříč celou sérií Fire Emblem.

Po vzoru současných karetních her se k nim dostanete nákupem za reálnou či herní měnu, případně odemykáním pomocí speciálních žetonů, které získáte během hraní. Některé hrdiny půjde získat v rámci speciálních misí, rozhodně tedy nemusíte zuřivě rozbíjet prasátko. Postavy se dočkají i nových ilustrací a dabingu.


Soudě podle gameplay záběrů zůstává odbočka od hlavní série relativně věrná jádru své typické hratelnosti, ačkoliv i ta musela podstoupit kompromisům, které vyplývají z mobilních zařízení. Bojiště se smrskne na mapu o velikosti 8×6 políček, na druhou stranu díky tomu budou tahové souboje mnohem rychlejší a na zabití času na cestách ideální. To ovšem neznamená, že taktické myšlení půjde zcela stranou.

Hrdinové budou rozškatulkování do několika různých tříd se svými slabinami a odolnostmi, správně složená parta s různorodými schopnostmi je tedy jedním z klíčů k úspěchu, stejně jako jejich úroveň. K levelování poslouží speciální lokace s NPC nepřáteli, kde tu a tam vypadnou i nějaké zajímavé odměny. Pokud se zaseknete v příběhově kampani na obtížnější úrovni, pár chvil v trénovací oblasti udělá z vašeho geroje nezastavitelný mlýnek na maso.

Samozřejmostí je i multiplayerový mód, ve kterém si změříte síly s dalšími hráči a zabojujete o vyšší pozice v celosvětovém žebříčku. Nintendo navíc slibuje pravidelné aktualizace a bezplatný nový obsah do hry, o zábavu snad nebude nouze. Zatím se nám hra jeví jako velmi zajímavé zpestření ranních cest do práce – uvidíme, jak si vývojáři poradí s mikrotransakcemi.

Jako bonus nyní můžete hlasovat pro své oblíbené postavy ze série Fire Emblem. Vítězové se následně objeví přednostně ve hře ve speciálním oblečku. Pakliže se během hlasování připojíte s My Nintendo účtem, dostanete na konci akce 200 platinových bodíků.

Čtěte také: Souhrn k Fire Emblem Direct – Série se letos dočká několika titulů na 3DS, Switch i mobily

Source :
Youtube

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X