fbpx

Mod Road to Liberty se ruší. Autoři nemohou použít původní dabing z Falloutu 3

A zase ty právní problémy

Na konci února jsme psali o nadějném modu, který měl přenést Fallout 3 do enginu nejnovějšího dílu. Vývojáři Road to Liberty svou budoucnost viděli pozitivně a do konce roku chtěli vydat hratelnou alfu. Bohužel se jí již nedočkáme.

Stejně jako v mnoha dalších případech byl vývoj modu zrušen kvůli problémům s copyrightem. Nejde ale přímo o Bethesdu, která by moderům z týmu Capital Wasteland hrozila žalobou. Rozhodnutí tentokrát přišlo přímo od autorů modu.

„Nedávno jsme se bavili s Bethesdou ohledně našich plánovaných metod na implementaci dabingu a dalšího audia z Falloutu 3. Během této konverzace jsme pochopili, že náš plánovaný přístup by mohl vyvolat vážné právní problémy, které jsme předtím neočekávali,“ napsal vedoucí projektu NAFNAF_95.

Jinými slovy zřejmě nemohou použít dabing z Falloutu 3, modeři se proto rozhodli, že svou práci ukončí. Měli sice možnost audio nahradit svým vlastním, avšak ztratili by tím autentičnost, kdyby nepoužili původní hlasy. Většina týmu v práci už pokračovat nechce a někteří dokonce požádali, aby jejich přínos byl z projektu odebrán.

Úplný konec to pro Capital Wasteland neznamená. NAFNAF_95 ujišťuje, že celý projekt nezahodí a možná se alespoň samostatných kousků dočkáme. Prozatím ale modeři se svou prací pozastavují, dokud nevymyslí lepší postup, nebo se situace s Bethesdou a Zenimaxem nezmění. S druhou možností popravdě nepočítáme.

Čtěte také: Twitch má nový rekord ve sledovanosti. Pomohl tomu Fortnite i rapper Drake

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.