Moder nahradil dinosaury v Arku modely pokémonů. Teď čelí obvinění

Chyť je všechny!

Aktualizace: Jak se zdá, obvinění na steamové stránce modifikace je pryč a autor Pokémon Evolved děkuje svým podporovatelům. Nejspíše bylo nahlášení za porušení autorských práv, dílem nějakého závistivého modera, který po mohutné medializaci kauzy stáhl své obvinění.

Původní zpráva: Jelikož je survival titul ARK: Survival Evolved stále ve fázi předběžného přístupu a některým hráčům už může přijít poněkud jednotvárný, šikovný moder využil nedávného návratu pokémonů a alespoň část těchto japonských příšerek zakomponoval do prehistorického světa místo dinosaurů. Pak na něj někdo podal stížnost, že jeho práce porušuje pravidla Steam Workshopu.

Před pár dny se na Steam Workshopu objevil mod, který částečně nahrazuje prehistorickou faunu pokémony. Modifikace dostala příznačný název Pokémon Evolved a i přesto, že se jedná o opravdu líbivé a mezi hráči ARKu populární zpestření, už teď bohužel čelí obvinění z porušení autorských práv.

Podle všeho se o udání postaral jiný moder, který pracuje na vývoji obdobné předělávky s pokémony. Zatím není jasné, jestli z toho vyplynou nějaké konsekvence, založené na základě křivého obvinění, a na vyjádření správců Steam Workshopu si budeme muset počkat.

Podle PC Gameru mělo být obvinění už pryč, na stránce modifikace se žádné změny doposud neudály a obvinění stále vítá příchozí zájemce. Sám autor přiznává, že modely i animace importoval z her Pokémon X a Y pro Nintendo 3DS, tudíž na potvůrkách nepracoval zcela od nuly. Nintendo ani Game Freak v této kauze ale nejspíše nemají prsty.

Pokud vás tato modifikace zaujala a patříte mezi hrdé majitele předběžného přístupu k ARK: Survival Evolved, můžete si jej vyzkoušet na vlastní kůži. Pokemon Evolved je prozatím dostupný skrze Steam Workshop a jeho instalace je až překvapivě snadná. I když se jedná o pouhou alfa verzi, ve hře narazíte na hojné množství pokémonů s propracovanými animacemi. Jak tato modifikace vypadá přímo ve hře, na to se můžete podívat ve videu od zahraničního Youtubera everynightxRIOT.

Čtěte také: Oprava nefungujících modů pro Skyrim SE je na cestě. Pracuje na ní komunita

Zdroj:

PCGamer

Tomáš Cuc
Redaktor portálu Battleforce.cz, fanoušek série Assassin's Creed, vášnivý hráč FPS titulů a milovník hudby, kinematografie a seriálů.