Domů » Články » GC17: Hororovka Moons of Madness se inspirovala Lovecraftem. Bude to však stačit?

GC17: Hororovka Moons of Madness se inspirovala Lovecraftem. Bude to však stačit?

Na samotě na Marsu

Bojíte se sami doma? Co takhle být sami na celé planetě? O tom, že taková situace s vámi dokáže pořádně zamávat, vás chtějí přesvědčit vývojáři z norského Rock Pocket Games v jejich lovecraftovské adventuře Moons of Madness.

Takzvaných „simulátorů chození“ se za posledních několik let vyrojila tuna. Co ztrácí na interaktivitě s hráči, to dohánějí svou atmosférou či příběhem. Ostatně jsou jako dělané pro let’s playe a mezi lidmi se rychle šíří překvapivě rychle. Moons of Madness na první pohled nevybočují ze standardů žánru a zavedou vás na opuštěný Mars, kde se vám při běžné obchůzce přihodí řada nemilých událostí.

Samotná hratelnost neoplýval ničím inovativním. Chodil jsem po rudé pustině, občas si přečetl nějaký log, tu a tam se připojil do počítače. V celém asi patnáctiminutovém gamescomovém demu jsem se dostal pouze k jedné z (údajně) mnoha hádanek, navíc zcela triviální. Jediný neobvyklý prvek, na který jsem narazil, bylo doplňování vzduchu do zásobníku skafandru. 

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=j5VqPkS28sk” /]


Jestli se na Moons of Madness něco povedlo, byl to příběh a matení mysli hráče. Hra nešetřila celou řadou lovecraftovských prvků, které se snažily přesvědčit hráče o tom, že mysl je jenom tenká skořápka iluzí a pravda je někde mimo ni. Kdybych vám prozradil, co se v demu následně stalo, asi pokazil bych vám zážitek ze hry.

Vyjma zajímavé premisy s hororovým nádechem mi ovšem hra připadala jako průměrný simulátor chození. Žádných převratných prvků jsme se nedočkal, grafika neurazila, ale ani neohromila. Uvidíme, co vývojáři dokážou z osmihodinové herní doby ještě vytřískat. Moons of Madness vyjdou příští rok na PC, PS4 a XONE.

Čtěte také: GC17: War Thunder chystá nové lodě, tanky i letadla ze studené války

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=wr-IIfG9CuI” /]

Source :

Vlastní

X