Domů » Články » MSI Roadshow 2016: Notebooky? Dneska frčí herní batohy

MSI Roadshow 2016: Notebooky? Dneska frčí herní batohy

Virtuální realita na cesty

Přísálí auly plní první desítka lidí a na stolcích jsou již připraveny herní novinky ze světa hardwaru. K vidění jsou výkonné notebooky a stolní počítače, na první pohled nic neobvyklého a zajímavého. Na druhé straně místnosti však vidím nevšední podívanou. Klučina, jehož tělo je obklopené pozoruhodnou technikou, kolem sebe máchá rukama a divně pobíhá sem a tam. To bude asi nějaký divnotanec, říkám si.

Při bližším setkání zjišťuju, že má na sobě kompletní set pro virtuální realitu, ovšem s jedním unikátním prvkem – v pohybu ho neomezují žádné kabely. Součástí jeho výbavy je totiž tzv. VR batoh, v podstatě herní počítač na záda, se kterým se může pohybovat téměř kdekoli. Opravdu se ale jedná o tak jedinečný výrobek?

Neváhám ani vteřinu a jdu si batoh hned vyzkoušet. Nejdříve na sebe ale musím navléct celou soupravu. Na hlavu si nejprve nasazuji brýle pro virtuální realitu HTC Vive, na uši sluchátka SteelSeries FLUX MSI GAMING, za ramena zavěšuji herní batoh MSI VR One Backpack a do každé ruky si nakonec beru ovladače od brýlí. Náhle jsem v zcela jiném světě, někde ve vesmírném prostředí. V každé ruce přitom držím jednu střelnou zbraň a před očima mi bliká velký nápis „PLAY“. Zaměřím ho a vystřelím – hra začíná.


Mým úkolem je čelit náletům nepřátelským dronů, kteří po mně střílejí. Mám hned několik možností, jak se jim bránit. Mávnutí rukou nahoru si měním zbraně, například když nechci pistol, ale štít, stačí jednou mávnout levou rukou za rameno. Když už mám na zádech ale i ten batoh, díky němuž mě neomezují žádné kabely, můžu se zákeřným střelám i vyhýbat. Mezitím v reálném světě vlastně jenom mávám divně rukama a zběsile pobíhám sem a tam, a to nechci ani vědět, co si o mně v tu dobu říkali náhodní kolemjdoucí.

Po nějaké době jsem konečně zastřelen a mise tedy končí. Sundávám ze sebe svou „výzbroj“, vracím se zpět do reality a dumán nad tím, jak to vlastně všechno funguje. Proto se vydám za přítomnou obsluhou, která mi všechno vysvětlí.


Jak to funguje

Virtuální realita vytváří iluzi skutečného světa tím, že na tři lidské smysly: zrak, sluch a hmat. Specializované brýle zobrazují každému oku konkrétní obraz z jiného úhlu. To mozek následně vyhodnocuje jako věrohodný trojrozměrný prostor. Brýle snímají i pohyb, ovladače v rukou pak simulují hmatové vnímání. Nakonec sluchátka izolují člověka od okolního světa, aby se plně mohl ponořit do virtuálního světa.

Nabídku virtuální reality rozšiřují i další položky. Ty už ale nepůsobí na lidskou mysl, nýbrž rozšiřují funkce a možnosti. Během testování jsem stál mezi dvěma kostkami, základnovými stanicemi, které snímaly vyznačený prostor, a já se tak mohl vyhýbat třeba nepřátelským střelám.


Běžně pohybu ale překáží krátké zamotané kabely od veškerého hardwaru, který má daná osoba právě na sobě. To se v MSI rozhodli vyřešit již zmiňovaným batohem. Díky němu jsem se opravdu mohl volně před ostatními pobíhat z místa na místo. Jeho vnitřnosti jsou taktéž slušné – stroj pohání nejnovější I7, GTX 1070 8 GB a 16 GB RAM s 512 GB místa na SSD. Celkově vydrží téměř dvě hodiny bez napájení.

Batoh je sice lehký a výkonný, ale taky stojí pořádnou pálku – přes 60 tisíc korun. Při zjištění této sumy jsem si říkal, jestli by se nevyplatilo hodit na záda klasický notebook s podobným výkonem za poloviční cenu, a možná že i ano. Já byl s batohem spokojen, ale takový ranec bych za něj asi nevyhodil.

Čtěte také: MSI představuje GeForce GTX 1070 a 1080 GAMING Z

Source :
Vlastní

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X