fbpx

Multiplayer do Stardew Valley je už za rohem. Měl by vyjít do měsíce

Tran vás zve všechny do svého dýňového království

Velmi úspěšná farmářská indie záležitost Stardew Valley je prozatím čistě singleplayerovým titulem. Že někdy obdrží režim pro více hráčů, bylo oznámeno již v roce 2016, kdy hra původně vyšla, ale nyní je multiplayer konečně na dohled.

Autor hry Eric Barone průběžně informuje o pokrocích ve vývoji na svém Twitteru po přezdívkou ConcernedApe. Ve svém posledním tweetu říká, že aktuálně pracuje na vychytávání bugů. Pokud vše půjde dobře, dočkáme se kooperativního multiplayeru zhruba za měsíc.

To také znamená, že se velmi brzy dočkáme slíbené betaverze nového režimu. Dobrou zprávou také je, že bude multiplayer pro majitele hry na všech platformách zcela zdarma a obdrží jej ve formě bezplatné aktualizace.

Kooperativní režim ve Stardew Valley dovolí až čtveřici hráčů farmařit na společném statku. Kromě sdílení polí, záhonků, sadů a domácí zvěře se mohou pařani i vzít, pakliže jsou opačného pohlaví. Další detaily o multiplayeru by měly přijít v následujících týdnech.

Čtěte také: Nemáte dost Life is Strange? Ještě letos se dočkáme komiksové série z Arcadia Bay

Zdroj:

VG247

Ondřej Pešek
Maloměstský geek, hráč a britpoper. Studuje na gymnáziu, moc se ale nepřetrhne. Místo toho raději dělá to, co geekové a hráči běžně dělávají, a následně o tom píše veřejně na internetu.