Multiplayerová řežba Battlecry je nejspíš mrtvá. Bethesda ukončila vývoj

Bojová vřava utichla nenápadně

Bethesda svou E3 prezentací v roce 2015 zastínila většinu ostatních vydavatelů. Dlouho očekávaným peckám jako DOOM, Fallout 4 nebo Dishonored se dá těžko vyrovnat. Avšak při velké show se mihla také free-to-play řežba Battlecry, která hráče pozvala do nadcházející bety.

Slibovaný test ale nikdy neproběhl a Bethesda o hře od Viktora Antonova, designéra Dishonored a Half-Life 2, přestala úplně mluvit. Během loňské E3 o titulu nepadla ani zmínka a nad vývojem kromě Bethesdy zlomili hůl také samotní vývojáři.

David Dobert, jenž v Battlecry Studios pracuje jako level designér, na svém LiknedIn profilu uvedl první hru svého týmu jako zrušenou. Na webu studia není o Battlecry ani známka, oficiální web hry odkazuje na web Bethesdy a Twitter hry pro jistotu zmizel úplně.

Zmínku o zrušeném Battlecry na profilu Doberta již nahradilo DLC DOOM: Unto the Evil. Osud multiplayerové řežby je tedy nejspíše zpečetěn, stále ale existuje špetka naděje. Bethesda totiž zrušení vývoje prozatím nepotvrdila.

Podobným osudem si prošla blížící se střílečka Prey 2. Její vývoj byl potichu ukončen, práce se následně přesunula do jiného studia a my se tak v květnu dočkáme úplně nového titulu. Avšak v oživení Battlecry moc nedoufáme, přeci jen hráče moc při svém oznámení neoslnil.

Čtěte také: Nový Prey prej vyjde v květnu, odhalil nový trailer

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.