Domů » Články » Herní novinky » Mutant Year Zero: Road to Eden vsází na otevřený svět a poctivé „xcomové“ souboje s mutanty

Mutant Year Zero: Road to Eden vsází na otevřený svět a poctivé „xcomové“ souboje s mutanty

Jak by vypadal svět po apokalypse, která vyhubí lidstvo? Vývojáři z poeticky pojmenovaného studia The Bearded Ladies v tom mají jasno, jak nám odhalili na Gamescomu. Jejich chystaná hra Mutant Year Zero: Road to Eden vás nechá hrát za partičku mutantů, kteří se snaží v ruinách civilizace vytvořit nový domov.

V kostce se jedná o taktické tahové RPG, inspirované švédskou hrou z 80. let i novější tahovkou XCOM. Rozhodně se nedá říct, že by vývojářům z indie studia The Bearded Ladies chyběly zkušenosti – část týmu pracovala třeba na sérii Hitman, na hře se také podílí i designér stříleček Payday.

Mutant Year Zero se odehrává v nedaleké budoucnosti, v níž lidstvo vyhynulo v sérii atomových hřibů, pandemií, radikálních změn klimatu a dalších katastrofách. V ruinách kdysi bohatého a mírumilovného světa se snaží vytvořit nový domov mutanti s lidskými těly a zvířecími hlavami. Jednu takovou partičku dostanete na povel s cílem najít bájný ráj.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=Ps0X4RtVqcI” /]

Samotná prezentace byla kraťoučká, následně mi autoři nabídli hands-on. Na rozdíl od jiných tahovek jsem se po světě mohl volně pohybovat v reálném čase, což je dle mého názoru skvělá volba. Mnohem lépe to podporovalo chuť prozkoumávat okolní prostředí – vše působilo živě a občas jsem narazil na místa, která schovávala nějakou tu skrytou zkratku nebo cenný loot.

Dokud mě nepřátelé nezmerčili, hra nepřešla do tahového režimu. V reálném čase jsem totiž mohl využít také plížení a dostat se tak některá místa bez nutnosti vytahovat zbraně. Také to znamenalo, že jsem si mohl všechny postavy rozmístit dle představ a připravit se tak na přepadení nepřítele. V některých momentech si dle slov vývojářů můžu dopomoct i zničitelným prostředím.

Nechyběly zde ani RPG prvky. Všechny postavy, které jsem měl k dispozici, dostávaly hromadně zkušenosti, třebaže ani nebyly přímo aktivně v akci. Za každou úroveň pak jsem obdržel skillpointy, které šly využít na odemykání užitečných mutací. Takový divočák Bormin se tak mohl naučit rychlý frontální útok s nárazem do nepřítele, zajímavých a neotřelých mutací má ovšem být prý ještě více.

Hra vypadala dosti k světu a dle reakcí dalších médií jsem rozhodně nebyl sám, koho zaujala. Mutant Year Zero: Road to Eden je oznámen na 4. prosince 2018 a já doufám, že vývojáři nebudou muset tento titul odkládat. Takových her totiž není nikdy dost.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=P2X15hsococ” /]

Source :
Vlastní

Líbí se vám novinka?

0 0
X
X