My Child Lebensborn vypráví příběh potomka norských nacistů. Je o šikaně a traumatech

Hru najdete na Google Play a AppStore

Šikana je téma, o kterém je třeba otevřeně mluvit. To si uvědomují i norští vývojáři ze Sarepta Studio a přicházejí proto s mobilním titulem, jehož příběh se tímto problémem mladistvých zabývá, navíc s historickým podtextem. My Child Lebensborn se točí kolem Karin, která/který čelí posměchu kvůli svému původu. Jejím otcem totiž byl voják nacistického Německa.

Vývojáři zasadili hru do domácího Norska, a to do období těsně po skončení druhé světové války, tedy do 50. let 20. století. Hlavními postavami jsou Karin a jeho/její adoptivní rodič, kdy pohlaví si můžete vybrat u obou z nich.

Příběh je založen na skutečných událostech. Norské ženy často měly děti s německými okupanty. Tito árijští potomci pak byli odváženi do Německa v rámci programu Lebensborn (v překladu ze starohornoněmčiny „Pramen života“). Tam pak byli nabídnuti k adopci Němcům, zejména příslušníkům SS.

Ve hře ovládáte rodiče a vaším úkolem je postarat se jak o Karin(a), kterou/kterého ve škole šikanují kvůli původu, tak o chod domácnosti. Vystačit si musíte s omezeným příjmem, navíc během každého dne můžete vykonat pouze limitovaný počet akcí. Je tedy nutno s nimi nakládat co nejchytřeji.

Na trailer ke hře se můžete podívat níže. My Child Lebensborn je dostupný pro mobilní zařízení s operačním systémem AndroidiOS za cenu 75 Kč.

Čtěte také: Vývojáři PUBG ukončili soudní tažení proti Fortnite. Stáhli svou žalobu obviňující z kopírování

Ondřej Pešek
Maloměstský geek, hráč a britpoper. Studuje na gymnáziu, moc se ale nepřetrhne. Místo toho raději dělá to, co geekové a hráči běžně dělávají, a následně o tom píše veřejně na internetu.