Domů » Články » Krutá šeď druhé světové války. Adventura My Memory of Us vypráví příběh dvou dětí z ghetta

Krutá šeď druhé světové války. Adventura My Memory of Us vypráví příběh dvou dětí z ghetta

Hrůzy druhé světové války dodnes rezonují celou společností. Obzvlášť pro Polsko šlo o mimořádně temné období, na které naši severní sousedé vzpomínají jen velmi hořce. Vzpomínají a nezapomínají – adventura My Memory of Us od Juggler Games vás touto érou teroru provede v pochmurných černobílých kulisách.

Příběh odehrává ve městě okupovaném zlými roboty, kde část obyvatel bydlí ghettech. Přestože černobíle laděné lokace s sebou místy nesou i prvky steampunku, už na první pohled ovšem poznáte, že stroje mají představovat nacistické vojáky a utlačovaní lidé zase židovskou obec ve válečné Varšavě.

Polští autoři nakonec zvolili cestu alegorie, aby se vyhnuli případným historickým nepřesnostem a obviněním ze zaujatosti. Hlavní poselství příběhu My Memory of Us ale zůstává – má odvyprávět přátelství dvou malých dětí, kteří na pozadí kruté války hledají aspoň drobek štěstí. A v cestě jim bude stát celá řada nečekaných nástrah a nespravedlivý svět dospělých.

Ve hře se ujmete chlapečka a holčičky z ghetta. Zatímco první jmenovaný se umí dobře plížit, dívka má zase rychlejší a hbitější nohy. Obě postavy můžete ovládat samostatně či naráz a tím plnit různorodé hádanky. Tu a tam musíte třeba ukrást klíče u pasu nazirobota, jindy si po vzoru klasických puzzle adventur hrajete s kladkami a pákami.

Veškerá komunikace ve hře probíhá formou komiksových bublin se symboly, tudíž musíte sami vydedukovat, co se po vás chce. Občas na vás bude tlačit čas, obtížnost má být ale dle slov vývojářů vyvážená tak, aby si hru užili i starší či mladší hráči. Což je jenom dobře – některé zakomponované příběhy totiž vycházejí z autentických vyprávění pamětníků.

My jsme byli z gamescomové ukázky nadšení i dojatí, tak snad nebudeme sami. My Memory of Us pro tuto chvíli nemá žádné konkrétní datum vydání, nejspíše se ho ale dočkáme příští rok na PC. A mimochodem – vypravěčské pozice se ujal samotný Patrick Stewart alias kapitán Pickard ze Star Treku. Skvělý úlovek.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=di18oL5oCic” /]

Source :

Vlastní

X