Domů » Články » Nadšenec „remasteroval“ restauraci z první Mafie. Chce takhle přetvořit celou hru

Nadšenec „remasteroval“ restauraci z první Mafie. Chce takhle přetvořit celou hru

Ambiciózní projekt fanouška legendární gangsterky

Pro řadu našinců je Mafia jedním z představitelů toho nejlepšího, co vyšlo z našich luhů a hájů. Obzvlášť po nepovedeném loňském pokračování začali nejen čeští hráči volat po remasteru prvního dílu. Moderní reinkarnace gangsterské akce byla přáním také jednoho amatérského modera – ten nezahálel a pochlubil se na svém youtube kanále s vlastním remasterem restaurace dona Salieriho. Jeho plány jsou ale mnohem ambicióznější – hledá tým, který by mu pomohl přetvořit celou hru do moderního kabátku.

„Na restauraci z první Mafie jsem dělal přes dva měsíce. Byl to můj první projekt herní projekt a chvilku mi trvalo, než jsem se seznámil s nástroji a jejich funkcemi,“ vysvětlil naší redakci Amit Sharon, který stojí za videem i jeho obsahem. Několik dní se intenzivně brodil řadou tutoriálových videí a webových stránek pro amatérské vývojáře.

„Pokud nepočítám muzikanta z youtube kanálu Pianolicious, který mi dal povolení použít jeho verzi hlavní znělky hry, pracoval jsem na demu úplně sám,“ dodal.

Údajně se k remasteru droboučké lokace dokopával necelé dva roky, vždy ho v průběhu vývoje něco odradilo nebo demotivovalo. Nakonec ale v závěru roku zvládl dát dohromady ikonickou restauraci dona Salieriho se vším, co k ní patří – včetně legendární zasedací místnosti. Demo hry, která běží na Unreal Enginu 4, si můžete stáhnout zde.


Rozhodně bych rád remasteroval celou hru. Vlastně to byl můj původní záměr. Velmi záhy jsem ale zjistil, že na to ani omylem nebudu stačit sám. Už tvorba zmíněné hospůdky byla pro mě velice náročná. Rozhodl jsem se tedy vydat demo úrovně s nadějí, že můj projekt zaujme další lidi, kteří by přiložili ruku k dílu. Pokud by mi pomohli další programátoři, designéři a animátoři, věřím, že bychom společně dokázali remasterovat celou první Mafii,“ odpověděl sebevědomě Amit na naši otázku, co má v plánu dál.

Rozhodně jde o ambiciózní projekt a Amit má pro gangsterskou sérii stejný zápal jako hráči z naší středoevropské kotliny. Pokud byste mu chtěli jakkoliv pomoct (či jen vyjádřit podporu), můžete mu napsat na jeho e-mail as.mg42@gmail.com – za jakékoliv šíření jeho práce bude velice rád.

Čtěte také: Komentář: „Mafia 3 je sračka kvůli černochovi.“ Češi, to vážně?

0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X