Domů » NAIRI: Tower of Shirin » NAIRI: Tower of Shirin Recenze

NAIRI: Tower of Shirin Recenze

Vyrůstali jste jako malí na logických Point & Click hrách od společnosti Špidla? Jestli jo, tak čtete správnou recenzi, protože Home Bear Studio si pro vás připravilo skoro dokonalou Adventuru s velice zajímavým příběhem a Japonsky stylizovaným vizuálem.

Nairi: Tower of Shirin je taková nenápadná hra, která by si ovšem zasloužila větší pozornost. Hrajete za mladou školačku Nairi, která se jednoho dne při svém učení rozhodla si na chvíli dát šlofíka. Po probuzení ovšem zjistila, že Královská garda zatkla její rodiče a ona musí zmizet z města. Později se snaží najít svoje rodiče a zjistit co se stalo.

Ano, příběh zní celkem jednoduše, ale z jednoho problému se objeví spousta jiných, které vám už nebudeme spoilerovat. Co ovšem trochu kazí požitek z příběhu je skutečnost, že jste tuto pohádku už někde slyšeli… Kohoutek a Slepička. Zbytek si už určitě dokážete představit.

První, co vás trkne do očí, je Japonský vizuál hry. Netvrdíme, že tento styl je nějak špatný, ale rozhodně nemusí sednout každému. Grafika je nenáročná a díky tomu hru rozjedete i na hodně slabém stroji. Váš počítač tedy trápit nebude, ale zaručeně minimálně jednou potrápí vaše mozkové závity, a pokud neumíte anglicky, tak asi nemá ani cenu hru hrát, dokud nevyjde fanouškovská čeština, protože oficiální čeština asi jen tak nevznikne.

Hádanky pro angličtináře a milovníky tohoto žánru budou asi dostatečně obtížné, ale pro normální hráče, kteří tento žánr moc nehrají, bude spíš neustálé listování nápovědy a Youtube jasná volba. Samozřejmě se jedná o klasickou Point & Click adventuru, ve které klikáte na předměty, craftíte nové, vkládáte je do mechanismů, aby se vám otevřely další lokace, kde budete často tento cyklus opakovat.

Na pozadí toho všeho hraje celkem příjemná hudba, která dobře navodí atmosféru a zapadá do Art stylu hry. ALE…. Pokud se zaseknete v nějaké části hry, (jako já –  pozn. redaktorky) začne vás pomalu, ale jistě hudba štvát a dovádět k šílenství, když ji posloucháte pořád dokola. V tomto případě nastavení a vypnutí je asi nejlepší, co můžete dělat.

Čím však hra vyniká jsou skvěle napsané charaktery, které jsou uvěřitelné a nejsou udělané přes kopírku. Každá postava má svůj názor na věc, svůj příběh, svoje problémy a svojí motivaci či cenu za jejich výpomoc.

Nairi: Tower of Shirin má rozhodně mocnou zbraň, kterou jsou úžasné charaktery. Co ji však trochu sráží k zemi je po čase otravná hudba. Co se grafiky týče – nemusí sednout každému, ale rozhodně neurazí. Logické hádanky jsou dostatečně těžké, ale bez znalosti angličtiny budete spíš na Youtube než ve hře.

Jakub Dohnanský
Written by
Milovník Life is Strange a Star Wars. Gamer od čtyř let díky GTA SA. Metalista, často depressed jak největší emař.
X
X