Domů » Články » „Naše hra není vědecký model,“ varují vývojáři Plague Inc

„Naše hra není vědecký model,“ varují vývojáři Plague Inc

Simulátoru Plague Inc se díky šíření koronaviru daří více než kdy předtím, což značně zneklidňuje její vývojáře. Vypadá to, že se lidé snaží pomocí hry odhadnout chování viru. 

S tím, jak se nový virus rozšiřuje po světě a přibývá nemocných i mrtvých, obracejí se mnozí lidé, ať už ze zvědavosti nebo strachu, na simulátor Plague Inc od Ndemic. I když je hra velmi propracovaná a skvělá, není vědeckým modelem, což vývojáři moc dobře vědí. Zda-li si to uvědomují i hráči je ale otázkou. S počtem nakažených lidí totiž stoupají i prodeje simulátoru, hlavně v Číně. Ndemic jsou již zvyklí na to, že se prodeje zvedají při každé větší epidemii, ale nyní byl překonán rekord z dubna 2018. Webové stránky a servery Ndemic Creations jsou přetížené. 

„Pamatujte prosím na to, že Plague Inc je hra a ne vědecký model, a že nákaza koronavirem je vážná situace, která má dopad na obrovský počet lidí. Vždy doporučujeme, aby hráči získávali informace přímo od místních nebo světových orgánů ochrany veřejného zdraví,” prohlásili vývojáři na Twitteru.

Tereza Chvostová
Šílená Twitch moderátorka, cosplayerka, sběratelka všemožného harampádí a zbrklé střevo.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X