Domů » Články » Navštívili jsme ArcadeHry, kde automaty mají i po letech své kouzlo

Navštívili jsme ArcadeHry, kde automaty mají i po letech své kouzlo(6 minuty čtení)

Pokud jste již ostřílení hráči nebo prostě máte rádi retro, určitě vám pojem arkádový automat není cizí. Není tomu zase tak dávno, kdy se tyhle velké mašiny nacházely v každém obchodním centru, nebo v hospodách v kempech, kam mnozí z nás jezdili s rodiči na dovolenou.

I já jsem v takových automatech utopil spoustu peněz. Dodnes si pamatuji naší rodinnou dovolenou na přehradě Orlík, kde jsem z mojí milé maminky vymámil snad všechny drobné, abych mohl pokořit ten zatracený Metal Slug, co byl v místní putyce. Když se naskytla příležitost se do ArcadeHer podívat, neváhali jsme ani minutu a v sobotu natěšeně vyrazili na místo.

Nenápadná dřevěná budova v Červeném Újezdě skrývá přes 150 herních automatů a hromadu nostalgie. Navíc se při naší návštěvě konal Víkend rekordů, na kterém se ti nejlepší hráči pokusili zapsat do tabulek Twin Galaxies, což je organizace oprávněná k zápisu do Guinessovy knihy rekordů. Lámaly se rekordy ve hrách King of Dragons, Final Fight, Satan of Saturn, Vendetta a D-Day. Program byl tedy velice bohatý a bylo skvělé vidět profíky jak nahrávají skóre, o kterém si většina z nás může nechat jen zdát.

Samozřejmě jsem nevydržel jen koukat a po chvíli už jsem stál u automatu, na kterém lákavě svítil nápis Galaga. Nezůstal jsem jen u něj a vyzkoušel jsem vše, co se dalo. Nejvíce času jsem však strávil s automatem Time Crisis. Hra byla ve své době PlayStation klasikou a velký automat se dvěma pistolemi, které mají dokonce blowback, potkal za život snad každý milovník starších her. Celkově je atmosféra ArcadeHer velice nostalgická a zabaví se zde celá rodina. Denní vstup je pro dospělého 250 Kč, dítě do 14 let zaplatí 150 Kč a předškoláci si hraní mohou užít za 50 Kč.

Na místě si můžete zakoupit i nějaký ten stylový merch. Já jsem samozřejmě neodolal a pořídil si tričko. Na výběr ale máte z mnoha předmětů, jako jsou náramky, magnety, lampa Pac-Man, hrnečky a spousta dalších věcí, které vlastně nepotřebujete, ale musíte je mít. Určitě se sem ještě někdy vrátím a pokud jste doteď váhali, zda ArcadeHry navštívit, mohu vám toto místo rozhodně vřele doporučit.

0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X