Domů » Články » Reportáž » Navštívili jsme království arkádových her Let’s Go! v Budapešti

Navštívili jsme království arkádových her Let’s Go! v Budapešti

Jste na dovolené v Budapešti a už jste viděli hrad, budovu parlamentu, Svatého Ištvána a při pohledu na mohutný tok Dunaje z náplavky si jízdu na loďce raději odpustíte? Právě pro takový případ jsou tu staré dobré arkády.

Stýská se vám po nějakém tom videoherním napětí a mobilní verze her vás ne a ne uspokojit? V mnoha městech mohou gameři doplnit hladinu virtuálního adrenalinu v místech tomu určených – například arkádových barech. Pro mojí cestu do Budapešti jsem měl jasný plán o třech bodech. Nejdříve najít nějakou tu vyhlídku na město, odkud uvidím co nejvíce, abych nemusel po památkách jezdit jednotlivě. Pak narazit na poklady maďarské kuchyně jako langoš, trdelník a pokrm paprikash. Třetí etapu tvořil noční život, a to především takzvané “kérty”, což je něco jako venkovní bar situovaný do vnitrobloku nepříliš udržované budovy. To jsem ale ještě nevěděl, že můj večerní maratón čeká pit stop v arkádové herně Let’s Go, celým názvem Let’s Go Arcade Játekterém, která se nachází v centru Budapešti na levém břehu Dunaje v ulici Holló utca.

Dobře situovaná lokace podniku v centru města nahrála do karet mé návštěvě, jelikož podnik jsem objevil až při přechodu mezi bary, kdy mě světla podniku přitáhly z ulice stejně tak, jako tažné paprsky imperiálního křižníku lapily nebohý Tantive IV v Nové Naději. Čing čing, jde se hrát!

Let’s Go je jedna rozsáhlá místnost, zahrnující zábavní stroje pro každého – od sportovců, preferujících sportovní trenažéry, přes simulované střílečky, až po klasický pinbálek. Co se týká klasik, krom pinbálku najdeme v herně další mechanické hry, jako mlácení palicí zpupně vyskakující krtky, střílení kachniček nebo měřák síly úderů. Boxovací pytel není jedinou hrou vyžadující více než prostorovou orientaci, přenesenou do ovladače. Pokud budete mít aktivnější náladu, lze si na místě zahrát stolní fotbálek, airhockey či naházet na čas co nejvíce košů.

Většinu herny pak vyplňují oblíbené arkádové boxy. Narazíme na střílečky se známými jmény jako Terminátor či Rambo, i arkádovou first person klasiku od Namca Time Crisis. Můžete pokořit místní rekord v Mariovi nebo popustit uzdu adrenalinu na motocyklových trenažérech. V podniku se dokonce nachází předchůdce virtuální reality, kde vás box se třemi obrazovkami provede dobrodružstvím ve stylu Indiana Jonese. Jediné, co na místě chybělo bylo něco ve stylu Dance Mania, a moje zbožné přání zahrát si klasický Mortal Kombat také nebylo vyslyšeno.

A kolik že za to? Vstup je zcela zdarma, každá hra pak stojí 200 forintů, což je v přepočtu podle kurzu v době psaní článku přibližně (200/100*7,8) 16 korun. Pokud u sebe nebudete mít dostatek drobných, na konci místnosti je sympatický pán, který je připraven podpořit vaši hráčskou neřest směnou bankovek za ruličky mincí. Karty v podniku v době mé návštěvy bohužel nepřijímali, a i když je u vstupu bankomat, pro jistotu doporučuji vybrat obnos předem, jelikož jsem sám měl se značkou ATM nejedny komplikace ohledně měnových kurzů.

Na Let’s Go je napojený také kulečníkový bar, kde se dá během večera občerstvit, avšak za pitím bych doporučil spíše zajít o pár metrů dál do Ellato Kert & Taqueira, Szimpla Kert nebo StoneSoup Garden. Na jídlo v okolí je rozhodně dobré zajít na streetfood do Karavánu, kde dělají mimo jiné vyhlášený langošburger, nebo do Frici papa na klasický paprikash za dobrou cenu. Pokud budete mít i po tom všem sílu na nějakou tu párty, poblíž je několikapatrový Fogas ház, na který si kvůli jedinečné atmosféře budete muset i po půlnoci vystát frontu. Szia!

X