Domů » Články » Nejstahovanější mobilní hrou za rok 2019 je Free Fire

Nejstahovanější mobilní hrou za rok 2019 je Free Fire

Éra battle royale ještě není u konce a v rámci mobilních her doslova graduje. Free Fire totiž překonal v počtu stažení hru PUBG a žebříčku tak na nejvyšších příčkách dominuje právě žánr battle royale. 

Žebříček nejstahovanějších aplikací a her se objevil na portálu App Annie. V rámci aplikací samozřejmě kralují komunikační appky a sociální sítě. V čele Messenger, hned za ním Facebook, následuje WhatsApp a překvapivě TikTok, přičemž Instagram je až na pátém místě. Co se her týče, první pozici za minulý rok ukořistil Free Fire od vývojářů Garena. Free Fire má více než 450 milionů hráčů, přičemž za poslední půlrok přibývaly další miliony měsíčně (jen za říjen se přidalo přes 20 milionů hráčů). Druhé místo v žebříčku má PUBG Mobile, které na tom není vůbec špatně, jelikož se tato hra dokázala dostat do esportové roviny, kdy je populární hlavně v Asii. Hned za battle royale je list několika engless running titulů, v pořádí: Subway Surfer, Color Bump 3D a Fun Race 3D. Pokud vás tento typ her baví, určitě mrkněte na novinku OverDrive. Rok 2019 tak můžeme uzavřít a už se jen těšit, jaké novinky nám přinese nová dekáda a zdali bude battle royale stále top-notch videoherním žánrem z hlediska fanoušků.

Source :
Láďa Havrland
Written by
Loot and shoot ve Warframu a souboj o přežití světa v Mortal Kombat jsou moje dva oblíbené gamingové koníčky. Rád se pustím i do jiných žánrů, snad kromě Battle Royale, kolem kterého obecný hype přiliš nesdílím. Gamingu se věnuji i v rámci studia sociologie na FSV UK a o volných chvílích si rád zafotím, složím nějaké audio nebo pohraju s vektory v illustrátoru.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
1 Komentář
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] Bizkit. Nově se hudebním titulem chce předvést i nejstahovanější mobilní hra minulého roku Free Fire. Fiktivní interpret T.R.A.P. se dal dohromady se skupinou umělců složenou z BJRNCK, Awich, […]

1
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X