Nejvyhledávanější hry roku 2016? Na prvních místech jsou browserovky

Cohratveskole.io

Není hra jako hra. Na jedné straně máme frenetické FPS, obří MMO nebo propracované simulace. Na té druhé máme prohlížečové a mobilní hříčky, kterými si krátí hodinu informatiky nejeden školák. Zájem je o obě kategorie obrovský a díky Googlu víme, který druh her je na největším vyhledávači populárnější.

Rok 2016 byl v rámci velkých AAA her hodně plodný. Blizzard příjemně překvapil celý svět s Overwatch a EA se vrátilo na bojiště FPS her s Battlefieldem 1. Letošek nešetřil ani s kontroverzí, No Man’s Sky a trailer pro Call of Duty: Infinite Warfare jsou toho skvělým důkazem.

Žádný z obřích titulů ale nebyl tak vyhledávaný, aby porazil dvě jednoduché webové hříčky. Na prvním místě se usadilo Slither.io, druhé obsadilo Agar.io a až na třetím místě se objevil Overwatch. S přihlédnutím na marketingové kampaně a popularitu tradičních her se podobný úspěch zdá skoro jako zázrak.

Vzhledem k tomu, že většina hráčů spouští dvě nejvyhledávanější hry právě přes Google, mají oproti ostatním neférovou výhodu. Mnohem více nás ale překvapuje, že se do žebříčku neprodral Pokémon Go. Snad jej Google neodstranil jako pomstu za chybějící tracker. Nejspíše není v žebříčku uvedený kvůli skutečnosti, že jde o ryze mobilní hru.

Kompletní seznam:

  1. Slither.io
  2. Agar.io
  3. Overwatch
  4. Battlefield 1
  5. Warcraft
  6. Dark Souls 3
  7. Blade and Soul
  8. Madden 17
  9. No Man’s Sky
  10. Call of Duty Infinite Warfare

Čtěte také: PewDiePie splnil slib a smazal si svůj kanál. Vedlejší

Zdroj:

time.com

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.