Mafia 3

PC PS4 Xbox One
Sledovat
6

Dá se

Nepovedený start. Mafia 3 běží na zamčených 30 FPS, hráči si stěžují na pády

Patch by měl být již na cestě.

Mafia 3 už je půl dne venku, dle prvních reakcí se mu ale start nepovedl dle představ. Hra trpí několika porodními bolestmi, především se mluví o pádech FPS i samotné hry. Hráči si na Steamu stěžují i na skutečnost, že hra neběží na více než 30 FPS, a udělují hře negativní recenze.

Hra neběží zcela plynule ani na doporučených sestavách. Ani rada ze strany Nvidie, aby si hráči nainstalovali nejnovější ovladače pro jejich grafické karty, údajně moc nepomohla. Recenze na steamové stránce hry se tak plní negativními ohlasy naštvaných zákazníků, kterým hra nefunguje dle očekávání.

Autoři už ale tvrdí, že se PC verze dočká patche, který by měl framerate hry odemknout na 60 FPS a výše. Zároveň pracují na prvních optimalizačních záplatách, který nyní podléhají testování. Pokud nenarazí na neočekávané problémy, měli by vypustit update již tento víkend.

Našemu recenzentovi se podařilo Mafii 3 spustit až napotřetí, uvidíme, jestli si nepovede přes víkend lépe. Dovolíme si ale malé rýpnutí – neberte první steamové recenze od rozdováděné komunity tak vážně. Hodnotit hru na základě úvodních 10 minut není nic moc světoborného ani chválihodného, ačkoliv technické potíže rozhodně neopomeneme v našem výsledném verdiktu.

Vtipná tečka na závěr – někteří uživatelé slibují, že po odstranění 30 FPS zámku označí Mafii 3 za hru roku.

Čtěte také: Hlas Tomma Angela se vrátil v české reklamě na Mafii 3

Zdroj:

VG247

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz