Mod pro Nier: Automata vyvolal u hráčů hněv. Obsahuje protipirátskou ochranu(1 minuta čtení)

Věčně naštvaní hráči

Portování her na PC se nemusí vždy podařit. Často se objevují nepříjemné problémy a špatná optimalizace, v horších případech nejde daný titul na některých sestavách ani spustit. Naštěstí se v mnoha případech dají tyto neduhy opravit jednoduchým modem.

Přesně o to se snaží mod Fix Automata Resolution pro Nier: Automata. Kromě opravy nefungujícího rozlišení nabízí i pár dalších vylepšení. Jeho tvůrce Kaldaien jej vydal v březnu a až donedávna za něj od komunity dostal jen samou chválu.

Před pár dny ale vyšlo najevo, že nejnovější verze jeho modu používá protipirátskou ochranu. FAR při instalaci skrze Steam zkontroluje, zda je daná kopie hry legální, a případně zablokuje další postup. U hráčské komunity tento krok pochopitelně vyvolal vlnu nevole.

Kaldaien sám přiznává, že ochranu do modu nezabudoval dobrovolně, ale chrání se tím proti případné žalobě ze strany Square Enixu. Spoustu hráčů jeho výmluva nezajímala a spustila proti němu na Steamu, redditu a dokonce Githubu nepříjemnou kampaň.

Celé situaci moc nepomohly Kaldaienovi odpovědi, ve kterých si nebral servítky. Po hádce s moderátorem na Steam fóru byl dokonce s několika dalšími uživateli zabanován. Jak ale sám přiznal, kód k jeho modu je volně dostupný na internetu – pokud jej někdo chce upravit a ochranu odstranit, má volné ruce.

Čtěte také: Nadávky, výhrůžky a bojkot. Youtuber sklidil hněv internetu kvůli falešnému obvinění

Source :

pcgamer.com

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na