Domů » Články » Night City Wire: Episode 2 – Nepřestávejte být natěšeni na Cyberpunk 2077

Night City Wire: Episode 2 – Nepřestávejte být natěšeni na Cyberpunk 2077

Toto pondělí jsme se dočkali dalšího dílu konference. Ten přiblížil, co nás v Cyberpunk 2077 čeká a nemine.

Jako první jsme se dozvěděli o třech možnostech backstory naší postavy. Můžeme začít jako Nomad, Street kid nebo Corpo. Jak již víme z předchozí konference, Nomádi žijí v pustině naprosto jiným životem, než většina společnosti. Jakožto člen této rodiny, která si oblíbila a přizpůsobila se k putování v nehostinné krajině kolem města, se snažíte dostat do Night City a zjišťujete podmínky, za jakých se v něm žije. Jakožto Street Kid tyto podmínky už znáte a život mezi gangy jsou pro vás denní rutinou. Corpo byl zase vždy vysoko mezi nejvyššími vrstvami, kteří skutečně ovládají město a tak zná tok peněz i skutečné důvody velkých obchodních transakcí. Každý počáteční příběh vám v určitých situacích může uškodit či pomoci, a ať se rozhodnete jakkoli, bude vás vaše minulost provázet celou hru.

Dále nám byli přiblíženi Fixeři (Fixers). Tito lidé jsou propojovací linkou mezi vysokou a nižší třídou. Oni znají lidi, kteří mají peníze a taktéž ty, kteří za ony peníze mohou řešit problémy, vás (cyberpunk). Každý z těchto Fixerů má určité území města a toho se drží.

Poté nás čekala hudba a s ní ukázka spolupráce se švédskou kapelou Refused. Hlas jejich zpěváka Dennise Lyxzéna byl použit pro zpěv Johnyho – postavy, kterou ztvárňuje Keanu Reeves. Refused mírně upravili svůj styl, Dennis skryl svůj švédský přízvuk a vznikla naprosto jiná kapela. Vznikl Samurai. Už nyní si můžete pustit tyto čtyři písničky, vytvořené pro hru: Chippin In, Never Fade Away, The Ballad of Buck Ravers a A Like Supreme.

A jaké zbraně nás čekají?

Cyberware: ostří a technické vychytávky, které jsou přímo součástí vašeho těla
Melee Weapons: futuristické Katany a další meče
Smart Weapons: zbraně s naváděnými kulkami přímo na cíl
Power Weapons: klasické zbraně, podobné těm dnešním, jen s možností přesného odrazu kulek od zdí, na zabití nepřítele za rohem
Tech Weapons: zbraně vytuněné elektromagnetickou silou, která jim umožní střílet i skrz věci
Trowables: zbraně na vrhání

RPG prvky se ukazují v možnosti vylepšení zbraní. Ve hře jsou mody vylepšující přesnost, rychlost nabíjení, pohyb s nimi, jednodušší míření, sílu a další věci. Tyto módy jsou buď softwarové, které mění jen staty, nebo ve formě attachmentů (optiky, mířidel, tlumičů a dalších), které mění i vzhled zbraně. Zbraně budete moci koupit u prodejců, ale ty nejlepší musíte buď najít, nebo získat přímo od jejich majitele. Budete si muset vybrat, jestli je pro vás důležitější vlastnit zbraň s unikátními schopnostmi, nebo si více ceníte charakteru, který s ní manipuluje.

Pokud vám tyto informace o hře nestačily, na konci této konference nám byla ještě připomenuta existence knihy The World Of Cyberpunk 2077, vytvořená ve spolupráci s Dark Horse Books, která vás na 19. listopad, kdy hra vyjde, připraví ještě lépe.

Ondřej Radosta
Written by
Negramotný spisovatel, zbrklý ajťák, obkreslující malíř, angličtinář neschopný odpovědi, bývalý ochotnický herec, hráč všeho možného a naprosto amatérský streamer. To všechno jsem já. Moment! Ještě lučištník.

Líbí se vám novinka?

0 0
0 0 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X