fbpx

Nintendo Classic Mini prodalo 2,3 milionů kusů. Vedení se omluvilo za nedostatečné zásobování

Dalších kusů se ale nedočkáme

Nintendo Classic Mini je hodně povedenou retro konzolí. Za příjemnou cenu při svém vydání nabídla 30 her a autentický hardware, což přilákalo velkou pozornost. Poptávka po malé krabičce byla tak vysoká, že byla skoro okamžitě vyprodána a v prodejích předběhla i Wii U.

Bohužel ani velký zájem nepřesvědčil Nintendo, aby ve výrobě pokračovalo. Poslední kusy tak nyní doráží ke svým majitelům, všechny byly totiž předem vyprodané. Díky tomu president americké odnože Reggie Fils-Aimé odhalil, že se prodalo 2,3 milionů kusů.

Sám ale přiznal, že takto vysoké prodeje neočekával. „Původně jsme plánovali, že to bude produkt jen pro minulé svátky. Prostě jsme neočekávali takto neuvěřitelnou odezvu,“ řekl Fils-Aimé. Zároveň se také omluvil všem, kteří svou konzoli nedostali.

Nintendo se nyní soustředí na důležitější odvětví, jedná se především o hybrid Switch nebo nový handheld 2DS XL. Navíc se rojí zvěsti o tom, že se v letošním prosinci dočkáme SNES Mini. Snad nás Nintendo nezklame a vyrobí trochu více kusů. A ovladače s delším kabelem.

Čtěte také: Nintendo zřejmě chystá SNES Mini. Na trh by mohl přijít před Vánoci

Zdroj:

vg247.com

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.