Nintendo Direct 2018: Co se chystá na Nintendo 3DS?

I tenhle handheld má stále co nabídnout

Patří Nintendo 3DS do starého železa? Zatím to vypadá, že má stále co nabídnout. Nejnovější Nintendo Direct se sice víc zaměřil na tituly pro Switch (o těch se pobavíme později), ovšem ani téměř 7 let starý dvouobrazovkový handheld nebude mít nouzi o slibně vypadající tituly. Pojďme se na ně mrknout hezky zblízka.

Jestli jste se někdy divili, proč dokázalo Nintendo 3DS přežít konkurenci s mnohem silnějším hardwarem, odpovědí byly vždy hry, hry a hry. Ani letošní portfolio nevypadá vůbec marně, ačkoliv se zdá, že se životní cyklus tohoto handheldu pomalu blíží ke konci.

Bohužel jsme se totiž nedočkali oznámení dalších Pokémonů, Fire Emblemu, Zeldy či Laytonů, což je možná signál, že se tyto značky pomalu přesunou právě na Nintendo Switch. Ale třeba se mýlíme a dočkáme se nějakého velkého překvápka v průběhu roku, stále tu máme E3. Uvidíme, co přinese čas, pro tuto chvíli si buďto pusťte záznam z Nintendo Directu, nebo se níže podívejte na oznámené tituly.


WarioWare Gold: Šílená WarioWare série je zpět a poprvé míří na zařízení z rodiny Nintendo 3DS. S 300 rychlostními minihrami (ať už klasickými nebo novými), které lze ovládat tlačítky, nakláněním konzole, dotykem na obrazovku nebo využitím mikrofonum, je WarioWare Gold největší díl v sérii. Také se poprvé v historii dočká dabovaných postav. WarioWare Gold vychází 27. července.

Luigi’s Mansion: Originální Luigi’s Mansion, který vyšel původně pro konzoli GameCube v roce 2002, míří na Nintendo 3DS. Remake se dočká vylepšeného grafického kabátku, mapu, která bude viditelná na spodní obrazovce konzole, a boss rush mód. Konkrétní datum vydání Luigi’s Mansion zatím není známo.

Mario & Luigi: Bowser’s Inside Story + Bowser Jr.‘s Journey: A máme tu další remake. Tentokrát jde o akční RPG adventuru, a ne ledajakou – Mario & Luigi: Bowser’s Inside Story je jedna z nejlépe hodnocených her celé série. SDS přijde s vylepšenou grafikou a módem, který vypráví příběh Bowser Jr. z nového pohledu. Hra by měla vyjít někdy příští rok.


Dillon’s Dead-Heat Breakers: Máte chuť na mix akce a tower defense strategií? V této zbrusu nové hře se chopíte role pásovce Dillona, který tvoří tým se zvířecími verzemi hráčovy Mii postavy. Společnými silami musí zastavit nepřátelskou invazi a zachránit post-apokalyptické hranice. Dillon’s Dead-Heat Breakers se objeví na pultech obchodů a v Nintendo eShopu 25. května.

Detective Pikachu: Ano, to nejlepší nakonec. Detektivní adventura, ve které je hlavním hrdinou „skvělý detektiv“ (sám se tak nazývá) s tělem žlutého hlodavce a hlasem japonského mafiána, dostupná k předobjednávce na Nintendo eShopu. Hra – i výjimečně velká Detective Pikachu amiibo figurka – vychází 23. března. Více jsme o hře psali už v lednu.

Čtěte také: Activision oficiálně potvrdil Call of Duty Black Ops IIII. Vyjde v říjnu

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz