Domů » Články » Herní novinky » Překvapení týdne. Odhalené Nintendo Labo je originální kartonová skládačka pro Switch

Překvapení týdne. Odhalené Nintendo Labo je originální kartonová skládačka pro Switch

Sázka na kreativní zábavu

Zatímco se Microsoft a Sony už roky předhánějí v tom, kdo z nich má detailnější a fotorealističtější meče, Nintendo si vždy hrálo svou ligu a slabší grafickou stránku dorovnávaly nápaditou hratelností a neotřelými nápady. Včerejší představení Nintendo Labo ale překonalo všechna naše očekávání. Místo nové konzolové součástky či virtuální reality jsme se totiž dočkaly kartonových skládaček, které naplno využijí možnosti Nintenda Switch.

Ať to zní jakkoliv podivně, nápad je to více než zajímavý. Vesměs se dá Nintendo Labo popsat jako speciálně navržená stavebnice z tvrdého papírového kartonu, kterou můžete přetransformovat do speciálních periferií, tzv. Toy-Conů. Ty mohou mít třeba tvar piana, motorky, robota, rybářského prutu a dalších předmětů, které pak ožijí v kombinaci s Nintendem Switch. Součástí balení dvou oznámených sad bude samozřejmě návod k základním modelům i samotná hra, která s nimi bude kompatibilní, sami ale můžete přijít s vlastními výtvory.

A vypadá to, že i takto odvážný nápad může docela dobře fungovat. Třeba 13klávesové piano z traileru je skvělým příkladem – rozezní se ve momentě, kdy vložíte konzoli Nintendo Switch a pravý Joy-Con na určená místa. Jak hrajete na piano, IR pohybová kamera na pravém Joy-Con ovladači rozpoznává, které klávesy jste stiskli, a hraje každý tón skrze reproduktory v konzoli. Začínající muzikanti tak mohou experimentovat a vytvářet vlastní hudební díla.

Nebo můžete převzít kontrolu nad vaší vlastní motorkou, a to sestavením funkčních řídítek vložením Joy-Con ovladačů na každou stranu a s Nintendo Switch konzolí upevněnou uprostřed. Poté stačí již nahodit motor pomocí určeného tlačítka, pohnout pravým řídítkem k akceleraci a sledovat vaši cestu na displeji.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=2UmRhLA3Qzk&feature=youtu.be” /]


„Naším cílem je vytvořit úsměvy na tváří všech, kteří Nintendo vyzkouší,“ řekl prezident Nintendo of Europe, Satoru Šibata. „Nintendo Labo zve všechny, kteří mají kreativní mysl a hravé srdce vytvářet, hrát a objevovat novými způsoby s Nintendo Switch. Osobně doufám, že uvidím spoustu lidí, jak si užívají vytváření herních sestav se členy rodiny a s velkými úsměvy na jejích tvářích.“

Vytváření Toy-Conů je mířené především na rodiny s dětmi a přáteli. Obzvlášť mlaďochy možná potěší, že si kartonové součástky může i vybarvit dle vlastního gusta pastelkami, fixami či samolepkami. Speciální Customisation Set, který bude obsahovat pastelky, samolepky a barevné pásky bude také dostupný v obchodech od 27. dubna 2018, stejně jako obě základní sady Nintendo Labo: Variety Kit (70 dolarů) a Robot Kit (80 dolarů). Obě sady budou obsahovat vše potřebné, abyste mohli přivést Toy-Con k životu, a to včetně Nintendo Switch softwaru.

I vy můžete být mezi prvními, kteří si vyzkouší Nintendo Labo před jeho vydáním. Nintendo pořádá výjimečný Nintendo Labo workshop, na který jsou zváni společně děti, rodiče, média a influenceři, aby společně tvořili, hráli a objevovali vše, co Nintendo Labo nabízí. Můžete se také stát součástí kampaně, která bude představovat Nintendo Labo lidem po celém světě. Pokud máte zájem o účast na zmíněném workshopu, stačí se přihlásit na stránce britského Nintenda a doufat, že právě vy budete pozváni.

A mimochodem, po internetu už kolují fantastické uživatelské výtvory. Až bude čas, klidně jim věnujeme článek.

Čtěte také: Battle royale táhne ve velkém. Fortnite najednou hrály dva miliony hráčů

Source :
Tisková zpráva, plné znění (redakčně upraveno)
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chceš nám nechat komentář k článku? Šup tam s ním!x
()
x
X