Nintendo mění své vedení. Dosavadní prezident Kimišima uvolnil své místo mladším

Tady zase někdo hraje škatulata

Nintendo je jedním z nejstarších herních gigantů. Japonská firma má za sebou 128 let více či méně poklidné existence, i když se celou dobu hraní nevěnovala. Skvělým důkazem je fakt, že za celou dobu měla jen šest prezidentů. I toto číslo se ale nedávno rozrostlo.

Po náhlé smrti Satoru Iwaty se do čela Nintenda postavil Tacumi Kimišima. Vládu přebíral v době, kdy jeho společnost stále bojovala se špatnými prodeji WiiU. Přesto se mu podařilo postavit veselého japonského giganta na nohy, úspěch slaví díky Switchi nebo mobilním hrám.

Po dvou a půl letech se ale Kimišima rozhodl, že je čas, aby své místo uvolnil mladším. Své rozhodnutí akcionářům odůvodnil stabilními prodeji konzolí a ve vedení je navíc potřeba nová krev. Novým prezidentem Nintenda se tak stal Šuntaro Furukawa.

Avšak s čerstvým prezidentem změny v Nintendu neskončily. Prezident evropské sekce Satoru Šibata, kterého můžete znát z vysílání Nintendo Direct, také opustil svou pozici. Šibata se vrací do Japonska, kde bude zastávat pozici v přímém vedení společnosti.

Čtěte také: Seriálový Zaklínač se dočká premiéry až v roce 2020. Bude se natáčet ve východní Evropě

Nintendo

Starý a nový prezident Nintenda. Tacumi Kimišima a Šuntaro Furukawa

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.