Domů » Články » Nintendo odhalilo svou novou konzoli – dovolí vám hrát Skyrim i na cestách

Nintendo odhalilo svou novou konzoli – dovolí vám hrát Skyrim i na cestách

Hybrid mezi domácí konzolí, handheldem, tabletem a ovladačem. Nintendo si opět jde svojí cestou

Nintendo konečně odhalilo pravou tvář své nové vlajkové konzole. A opět překvapuje svět – Nintendo Switch, jak se nové zařízení jmenuje, totiž jde úplně jiným směrem než jeho konkurenti od Sony a Microsoftu. Skyrim na cestách? Od března realita.

Krucinál, kde začít. Samotný popis zařízení totiž není jednoduchý, jelikož se konzole skládá z několika částí. Základem hybridního zábavního zařízení je tablet / handheld podobný tomu z Nintenda WiiU, ovšem s vyjímatelnými postranními ovladači, které můžete následně spojit do jednoho gamepadu, nebo se o jeden z postranních Joy-Conů podělit s kamarádem. Elegantní.

Součástí novinky je i dok, který z Nintenda Switch vykouzlí regulérní domácí konzoli. Stačí do něj vložit tabletovou část, vyjmout postranní ovladače, spojit je do jednoho gamepadu a můžete hrát na své televizi z pohodlí svého gauče. Zdali v sobě obsahuje další výpočetní HW, který posiluje výkon konzole v doku, se zatím neví. Nintendo o konfiguraci zatím neřeklo ani popel, snad se o něm rozvykládá v nejbližších dnech.


Samozřejmě můžete Nintendo Switch vytáhnout z doku a vypadnout s ním ven, kde se z něj stává výkonný handheld s HD displejem. Tak výkonný, že není problém si na cestách zahrát remasterovaný Skyrim, nové NBA 2K17 či nejnovější The Legend of Zelda. Konzole údajně v sobě skrývá (prý značně upravenou) poslední generaci grafického jádra NVIDIA Tegra.

A vůbec, podívejte se na trailer od Nintenda, který vám demonstrativně předvede, co všechno se dá se Switchem dělat. Největší prim konzole bude její mobilita a variabilita, ať už se rozhodnete pro mrzuté sólo hraní, nebo naopak zvolíte multiplayerové seance s kamarády. Z videa vyplynulo, že konzole bude podporovat i herní cartridge, čímž se nabízí otázka, zda přístrojem nechtějí nenahradit rovnou i současnou generaci handheldů New 3DS/2DS.

“Doufám, že s tímto prvním pohledem na Nintendo Switch si fanoušci již představují možnosti svobody hrát kdykoli, kdekoli a jakkoli budou chtít.” řekl Satoru Shibata, prezident Nintendo of Europe. “Naše Nintendo týmy v kooperaci s dalšími vývojáři pracují tvrdě, aby vytvořili nové a unikátní možnosti, a my se těšíme, až vám ukážeme víc.”

Co se týče chystaných her, zatím tedy víme jen o The Legend of Zelda: Breath of the Wild, remasterovaném The Elder Scrolls V: Skyrim, Splatoonu a novém NBA 2K17. Jak můžete vidět níže, her od třetích stran bude více než dost – spolupráci na hrách pro Nintendo Switch potvrdila Bethesda, Activision, 2K, Ubisoft či EA. Jak se zdá, i jejich AAA tituly se objeví na nintenďáckém hybridovi.

nx_partners


Konzole by měla vylézt na trh až příští rok, konkrétně v březnu. O ceně se zatím stále spekuluje, náš tip bude okolo 10 000 Kč. Balení by mělo obsahovat všechny odprezentované součásti, tedy tablet s dokem a ovladače.

A teď je čas na naše postřehy a spekulace. Největší otázkou jsou pro nás HW vnitřnosti nejen tabletové, ale i dokovací části Nintenda Switch. Z videa lze vyčíst, že konzole bude disponovat třemi USB porty (2.0 i 3.0), naopak jsme si nevšimli žádné kamery ani mikrofonu, které jsou nedílnou součástí handheldů z rodiny 3DS.

Trošku se obáváme kapacity baterie. Hrát Skyrim na cestách je skvělý tahák, pokud ale konzole nevydrží v chodu alespoň dvě hodiny, mnohé hráče možná odradí. Zajímala by nás i zpětná kompatibilita s hrami nejen na WiiU, ale i 3DS, tedy zařízení, které hybrid nejspíše nahradí.

Další informace by měly vylézt s trochou štěstí v následujících měsících. Zatím jsme z konzole docela spokojení – Nintendo se opět snaží přinést revoluci na poli hraní, byť je myšlenka hybridního herního zařízení poměrně odvážná. Snad neskončí jako Sony a jeho propojení PS4 s PS Vita.

14555652_1313698818642883_1463190221_n


 

Source :
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chceš nám nechat komentář k článku? Šup tam s ním!x
()
x
X