Domů » Články » Zajímavosti » Nintendo Switch Lite: Menší bráška oblíbené konzole oznámen

Nintendo Switch Lite: Menší bráška oblíbené konzole oznámen

A Nintendo si pro něj připravilo i stylový trailer

Pokud jste se doteď nemohli rozhodnout zda si koupit konzoli Nintendo Switch, jelikož vám přišla cenovka až moc vysoká, tak vás tato zpráva bude zajímat. Nintendo oznámilo levnější a menší verzi – Nintendo Switch Lite.

Nintendo Switch Lite bude dostupná za 199 dolarů, což je o 100 dolarů méně, než za klasické Nintendo Switch. To i znamená, že nová konzole nebude mít nějaké funkce, na které jsme si u standardního Switche již zvykli. Lite edice je dělaná hlavně pro lidi, kteří s konzolí cestují do práce, školy či na dovolenou a nebude možné ji připojit k televizi. Od Switch Lite také nemůžete odpojit Joy-Con ovladače, které jsou zde součástí jednolitého zařízení. S tím konzole přichází o jejich výhody, a to infrared pohybovou kameru a HD vibrace. Jestli byste chtěli hrát coop s kamarádem nebo partnerem, musíte si zakoupit solo Joy-Cony zvlášť.

Rozměr displeje je 5,5 palce, předchozí verze má 6,2. Rozdíl ve výkonu oproti plnohodnotné verzi nepoznáte. Verze Lite bude o 123 gramů lehčí a bude také o něco menší – 91.1 mm x 208 mm x 13.9 mm, standardní verze má 102 mm x 238 mm x 13.9 mm. Vylepšena by měla být životnost baterie a dostali jsme navíc plnohodnotný d-pad, namísto čtyř tlačítek. A to nejdůležitější – zahrajete si na něm všechny hry, které běží na původním Switchi.

Nintendo Switch Lite bude k dispozici ve třech barevných provedeních: žluté, tyrkysové a šedé. Konzole bude oficiálně vypuštěna na trh 20. září a limitovaná edice Pokémonů nazvaná Zacian & Zamazenta Edition vyjde 8. listopadu.

Source :
X