fbpx

Nintendo konečně nabídne online ukládání savů. Bez placení to ale nepůjde

Nintendo a jeho plány s internetovými službami

Když hráči poprvé dostali do rukou Nintendo Switch, dočkali se jednoho pořádného zklamání. Většina online funkcí, například Youtube nebo voice chat, na konzoli úplně chyběla. Všichni proto očekávali příchod online služeb, které japonský herní titán připravoval.

Nintendo je konečně oznámilo tento týden, bohužel se nejedná o řešení všech problémů. Všechny funkce budou totiž součástí předplatného, podobně jako tomu je u PlayStation Plus nebo Xbox Live Gold. Naneštěstí v porovnání s nimi je stále vidět, že Nintendo k internetu přistupuje stále velmi podivným způsobem.

Předplatné nabídne dlouho očekávanou zálohu savů, možnost hrát online multiplayer a 20 NES her. Pokud tedy nechcete přijít o postup v nové Zeldě (třeba při krádeži nebo poškození konzole), budete si muset připlatit. Předplatné na rok bude stát 20 dolarů nebo 35 dolarů za rodinný plán, který platí až pro osm účtů. PS+ sice zálohy uložených pozic v cloudu rovněž nabízí za poplatek, své savy ale můžete bez problémů přetáhnout třeba na flashku.

Velmi nepříjemnou zprávou je právě zpoplatněný online multiplayer, ačkoliv se o změně vědělo už dříve. Ten byl od vydání Switche naprosto zdarma, po spuštění Nintendo Switch Online se přesune právě za předplatné. Služba bude spuštěna až letos v září, do té doby bude multiplayer stále zdarma.

Z neznámého důvodu nebude součástí předplatného voice chat. Pro něj Nintendo stále odkazuje na svoji mobilní aplikaci, avšak ani ta se změnám nevyhne. V září se její používání také přesune za předplatné a většina uživatelů se nejspíše přesune k ostatním službám jako Discord nebo Skype. V neposlední řadě je na místě zmínit, že se Nintendo Switch nedočká Virtual Console emulátoru.

Čtěte také: God of War je i prodejním úspěchem. Od vydání prodal přes tři miliony kopií

Patrik Dvořáček
Profesionální prokrastinátor, amatérský hráč Solitaire a poloamatérský pisálek. To vše v jedinečně nešikovném balíčku.