Domů » Články » Herní novinky » Nintendo Switch nepropadl. Za první týden prodal přes 1,5 milionů kusů

Nintendo Switch nepropadl. Za první týden prodal přes 1,5 milionů kusů

Stal se nejrychleji prodávající se konzolí od Nintenda

Nintendo Switch je venku již nějakou dobu, hodně lidí ale o své budoucnosti nepřesvědčil. Není se čemu divit, navazuje (byť s výrazným twistem) na dávno mrtvé Wii U, které hráče moc nepotěšilo. Nabídka her zatím také není úplně lákavá, i když The Legend of Zelda: Breath of the Wild je bez debat silným tahákem.

Takové problémy fanoušky japonského herní legendy nevadí, za první týden totiž koupili 1,5 milionů hybridních konzolí. Zjistil to web gamesindustry.biz, jenž si dal dohromady čísla od japonského Famitsu a německého institutu GfK. Zajímavé také je, že 9 z 10 vlastníků si rovnou koupilo i novou Zeldu.

Pro Nintendo jsou podobná čísla naprostý úspěch. Samo potvrdilo, že Switch je jejich nejrychleji prodávající se konzolí. Pro srovnání – původní Wii prodalo za prvních 6 dní 600 tisíc kusů a Wii U 3 miliony kusů za 40 dní. Prodeje konzole s tabletovým ovladačem se ale hned druhý měsíc propadly pod 100 tisíc.

Start má Nintendo Switch téměř perfektní, bitvu ale ještě nevyhrál. V následujících týdnech bude klíčové přinést co nejvíce her. Zelda za měsíc či dva omrzí i skalní milovníky RPG a Just Dance nebo 1-2-Switch nové hráče nepřiláká. Snad budou nový hardware vydavatelé podporovat lépe než jeho předchůdce v roce 2012.

Čtěte také: První hraní: Hry na Nintendo Switch – zářila hlavně Zelda

[arve url=”https://youtu.be/ZdHRaMQFUFQ”/]

Source :
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chceš nám nechat komentář k článku? Šup tam s ním!x
()
x
X