Xenoblade Chronicles 2 představuje obrovský svět Alrest a nové postavy(4 minuty čtení)

Další mohutné RPG pro Nintendo Switch na obzoru

Už zanedlouho se všichni majitelé konzolí Nintendo Switch budou moct vydat se do fantastického světa Alrest – země, jejíž obyvatelé žijí na zádech mýtických bytostí známých jako Titáni, a místo, kde se nachází bájný ráj Elysium. Zkrátka a dobře již za necelý měsíc vychází Xenoblade Chronicles 2, mohutné RPG z dílen Monolith Soft.

Xenoblade Chronicles 2 je dalším pokračováním oceňovaného RPG, které vyšlo v roce 2011 pro Nintendo Wii. S novým dílem samozřejmě přišly i nové postavy, světy a upravený, ale intuitivní bojový systém. Hra se točí kolem umělých životních forem Blade, které se párují s několika vyvolenými jedinci zvanými Driver a propůjčují jim nadpřirozené schopnosti a sílu. Ve hře se ujmete Rexe, mladého Drivera, kterého doprovází entita Pyra. Oba opustí svůj domov na hřbetě obrovského Titána a vydají se hledat Elysium, bájný ráj pro lidskou civilizaci.

Pro navnadění fanoušků před spuštěním prodeje si Nintendo připravilo skrze nejnovější Direct detailnější pohled na prvky rozsáhlé hry, včetně ohromného herního prostředí, bojového systému a postav. V průběhu boje i mimo něj mají Blade dostupnou širokou škálu podpůrných schopností. Během vašeho dobrodružství vám mohou zvýšit získané množství itemů, otevřít nové cesty nebo spustit jiné speciální efekty. Každá Blade poskytuje jiné schopnosti, což přidává další možnosti do bojové strategie.


Blade nejsou jediné formy života, se kterými se hráč může setkat během svých cest po zádech mohutných Titánů. V rozsáhlém světě Alrestu se hráč střetne s mírumilovnými i agresivními divokými zvířaty všech tvarů a velikostí, potulujícími se po obřích rostlinách, v temných jeskyních, zamrzlých královstvích, spálených zemích a písčitých plážích. Pokud se hráčům podaří zdolat některé unikátní bestie, na připomenutí této bytosti se objeví náhrobek, který hráči umožní znovu prožít tyto bitvy za speciální odměny.

Během cestování po Alrestu mohou hráči narazit na speciální mezníky, na které se dá kdykoliv teleportovat, nebo na zářící místa zvaná Collection Points, která dovolí získat cenné předměty či možnost ponořit se pod mraky a sebrat tak těžko dostupné poklady. Alrest je také plný rušných měst. Každý Titán má unikátní rozložení a atmosféru – od obchodních čtvrtí až po obytné části.

Nintendo Direct prezentace také odhalila nadcházející DLC pro Xenoblade Chronicles 2, vzájemnou propagaci s The Legend of Zelda: Breath of the Wild a rozšiřující balíček zdarma dostupný v první den prodeje, který umožní hru hrát s japonským dabingem a anglickými titulky. Ukázku japonských hlasů si můžete poslechnout níže v novém videu či na YouTube kanále NintendoCZ.


Fanoušci hry si mohou zakoupit expansion pass, který jim zaručí okamžitý přístup k DLC, jakmile vyjde v době mezi vydáním hry a podzimem 2018. Mohou se těšit na nové questy, předměty a další dobrodružství s novým vedlejším příběhem odehrávajícím se v Elysiu. Na obzoru je dokonce i challenge battle mód, kde se hráči budou moct utkat se silnými nepřáteli.

Aby se fanoušci seznámili s postavou Rexe před zahájením prodeje hry, do The Legend of Zelda: Breath of the Wild přibude 9. listopadu ve zdarma dostupném updatu nový side quest, který umožní získat Rexův kostým pro Linka. Update bude dostupný pro Nintendo Switch i WiiU. Podrobnější detaily týkající se jednotlivých prvků expansion passu budou zveřejněny v budoucnu.

Xenoblade Chronicles 2 bude dostupná 1. prosince exkluzivně pro Nintendo Switch. Stejný den půjde do prodeje i Nintendo Switch Pro Controller – Xenoblade Chronicles 2 Edition a Xenoblade Chronicles 2 Collector’s Edition. Tato speciální verze bude obsahovat hru, krásný ilustrovaný artbook s 220 stránkami plných designů a artworků postav, krajiny a objektů ze hry, CD s výběrem nejlepší hudby ze hry a speciální kovovou krabičku s cartridgí.

Čtěte také: Nintendo slaví úspěchy. Switche se prodalo 7,6 milionů, Maria přes 2 miliony

Source :

Tisková zpráva

Viet Tran
Moravák a Asiat v jednom exkluzivním balení, oběť záchvatů kreativity a grafomanství. A prokrastinace. Twitter: @MarekTV. Blog (zatím neaktivní): Tranuju.cz