Domů » Články » Herní novinky » Valve v Nizozemsku vypnul obchodování s předměty z Dota 2 a CS: GO. Podle úřadů je nelegální

Valve v Nizozemsku vypnul obchodování s předměty z Dota 2 a CS: GO. Podle úřadů je nelegální

Úředníci vs Lootboxy II: Electric Boogaloo
Dota 2

Lootboxy sebou přináší kopec problémů, s čímž překvapivě souhlasí i evropské vlády. Sotva před pár měsíci Belgie a Nizozemí potvrdily, že prodej lootboxů bude v jejich zemích nelegální. Nyní země tulipánů zasáhla proti Dota 2 a CS: GO.

Nizozemští hráči dnes po spuštění Steamu uviděli oznámení od Valve. V něm tvůrci obou populárních her popsali situaci, do které je tamní úřady dostaly. Vývojáři z jejich rozhodnutí pochopitelně nejsou vůbec šťastní, což jde v prohlášení jasně vidět.

„Obvinění od De Kansspelautoriteit (Nizozemský úřad pro hazard) se liší od názoru ostatních zemí ohledně lootboxů. Najali jsme proto nizozemského odborníka, podívali se na nedávný průzkum od Kansspelautoriteit a prostudovali jsme více místní zákony. Stále nerozumíme nebo nesouhlasíme s rozhodnutím Kansspelautoriteit a komunikovali jsme s úředníky, aby lépe pochopili CS: GO a Dota 2,“ napsalo Valve.

Bohužel nizozemské úřady mezitím nastavily ultimátum. Do 20. června měli vývojáři situaci napravit svůj obchodní model, avšak nebylo řečeno jakým způsobem. Obchodování s předměty z Dota 2 a Counter-Strike: Global Offensive bylo proto v Nizozemsku pozastaveno, než se situace vyřeší.

Hráči v zemi tulipánů se ale řešení jen tak nedočkají. Podle Valve jejich trh porušuje jednu stručnou část průzkumu: „Lootboxy obchází zákon, pokud jsou předměty z nich přenositelné. Lootboxy neobchází zákon, pokud jsou předměty z nich nepřenositelné.“

Bude zajímavé sledovat, jak se situace vyvine dále. Zákon je v tomto případě stanoven jasně a je těžké si představit, že Valve společně s právníky dokáže úřady přesvědčit. Ve zprávě z dubna byly označeny čtyři hry jako nelegální, jejich vývojáři budou nejspíše postupovat stejně.

Čtěte také: Nečekaný „objev“. Ve battleroyalovém Fortnite se omylem objevila svastika

Valve Lootboxy Dota 2 CSGO

Source :

pcgamer.com

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na
X