Domů » Články » Reklamní kampaň No Man’s Sky nebyla klamavá, rozhodl britský úřad

Reklamní kampaň No Man’s Sky nebyla klamavá, rozhodl britský úřad(2 minuty čtení)

Někteří hráči nejsou z výsledku vyšetřování moc nadšeni

Ukončené vyšetřování „klamavosti“ reklamní kampaně No Man’s Sky mělo pro vývojáře z Hello Games pozitivní dohru. Britský úřad pro posuzování reklamních standardů (ASA) ve finále rozhodl, že prezentované záběry ze hry nejsou nikterak podvodné, ačkoliv stížnosti hráčů tvrdily pravý opak.

Předmětem vyšetřování bylo porovnání obrázkových materiálů a gameplay videí s finální podobou hry. Podle obvinění ze strany zákazníků totiž nereprezentovaly skutečný stav No Man’s Sky na Steamu. Mluvilo se především o grafické stránce i chybějících herních prvcích, jako jsou vesmírné bitvy, multiplayer či absence načítacích obrazovek.

ASA ve svém vyjádření stojí za názorem, že světy, fauna a flóra v prezentačních materiálech nejsou klamavé z toho důvodu, že se svět No Man’s Sky neustále náhodně generuje. Hráči by tudíž měli přijmout skutečnost, že herní prostředí bude při každém spuštění jiné a nemohou v nekonečném vesmíru očekávat přesně to, co viděli v trailerech. Explorativní prvky, tedy stěžejní část No Man’s Sky, v titulu obsaženy jsou, z toho důvodu neberou formální stížnosti hráčů za opodstatněné.

Je na místě dodat, že jde pouze o rozhodnutí jednoho britského úřadu na základě několika psaných námitek. ASA potvrdila, že rozsudek nebude nijak dál přezkoumávat ani přehodnocovat. Proti čemuž se bouří uživateké na redditu, ačkoliv, jak znovu připomínáme, jde jen o posudek nevládní organizace, která nemá pravomoc udělovat pokuty ani penalizovat vývojáře. Pouze může podat návrh tamější justici a požádat o stažení pochybné reklamy.

Na druhou stranu není od věci přičíst pár kladných bodů vývojářům za nedávný update, který v mnohém potěšil dosud nespokojené hráče. Velký balík novinek s sebou přinesl tři herní módy, zakládání osad, rozšířený crafting a pár kosmetických úprav.

Čtěte také: Ticho prolomeno. Autoři No Man’s Sky vydali velký update

Source :
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Komentářem zvýšíš radost redaktora +1x
()
x
X
X