Domů » Články » Northgard čeká apokalyptický update. Ragnarok přinese novou frakci, mapu i nepřátele

Northgard čeká apokalyptický update. Ragnarok přinese novou frakci, mapu i nepřátele

Aktualizace: Bezplatný update pro Northgard s názvem Ragnarok je právě venku! Pakliže vlastníte originální kopii na Steamu, měl by se vám soubor s tunou novinek stahovat automaticky.

Původní zpráva: Northgard je jedna z oněch indie strategií, které se už v předběžném přístupu dočkala velice vřelého přijetí. Hardcore RTS, vycházející ze severské mytologie, si ustřihlo cedulku early accessu už letos v březnu, autoři z francouzského Shiro Games ale nadále zásobují hru novým obsahem. Na obzoru se třeba rýsuje ponurý update Ragnarok. 

V malém, ale útulném gamescomovém kamrlíku mi vývojáři ukázali Ragnarok hezky v akci. Celý update se ponese v kataklyzmickém duchu (co jiného čekat od konce světa, že ano) a přežívání vám budou znepříjemňovat nejen noví nepřátelé, ale i samotné prostředí.

Mapu tvoří sopečná a kamenitá krajina. Ta životem rozhodně nebují, spíše naopak – střed nové mapy si zamluvil vulkán, který nejenže nejde kolonizovat, ale zároveň chrlí obrovské lávové šutry do svého okolí. Spadlé kamení můžete vytěžit, budete-li dostatečně rychlí, v opačném případě se z nich po chvilce stanou silní a nepřátelští golemové.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=2kGH-zpUrDI” /]

Společně s apokalyptickou mapou přijde i nová neutrální frakce temných elfů Myrkalfar. Ti se mají stát pořádnou osinou v zadnici všem ostatním hráčům – nejenže jsou od nátury nepřátelští vůči všem, ale také nahodile pořádají výpady do hráčských teritorií a vysávají z nich cenné suroviny.

A aby toho nebylo málo, tu a tam na všechny budou útočit také spektrální válečníci z moří. Padlí námořníci budou rovněž slušným oříškem, pokud ovšem vyzkoumáte s Loremastery políčka s pradávnými hřbitovy, můžete tímto způsobem získat pár těchto po zuby ozbrojených duchů.

Update Ragnarok přinese mimo jiné i několik úprav v hratelnosti, lepší balanc mezi frakcemi, další multiplayerovou sezónu i jednu novou výzkumnou větev. Aktualizace pro Northgard by měla vyjít někdy na začátku října.

Source :

Vlastní

X