Domů » Články » GC17: Northgard se před Vánoci dočká kampaně. Plná verze přijde na jaře

GC17: Northgard se před Vánoci dočká kampaně. Plná verze přijde na jaře

Drsný sever bude ještě drsnější

Ani letošní Gamescom zrovna nepřekypoval strategickými tituly. Kromě oznámeného Age of Empires IV (o kterém nevíme zhola nic) a HD remaku prvního dílu (dojmy vydáme brzy) bylo v německém Kolíně nad Rýnem nouze o zástupce poněkud umírajícího žánru RTS. Northgard od studia Shiro Games naštěstí hlad po strategiích trošku utišil.

Severské RTS Northgard spatřilo světlo světa už v únoru letošního roku a přinejmenším na Steamu má na kontě hromadu pozitivních recenzí. Přežívání v nehostinné krajině, kde jsou vašimi nepřáteli nejen ostatní hráči a potvory, ale i krutá zima a nedostatek surovin, zaujala už desetitisíce náruživých stratégů. Předběžný přístup ale dosud nabízel pouze multiplayer, což by se mělo v následujících měsících změnit.

Těsně před začátkem výstavy vývojáři představili novou frakci – Klan medvěda. Tihle odolní bijci vynikají především v obraně a mohou se chlubit hromadou bonusů v krutých zimách Northgardu. Navíc mají ve svých řadách dvě unikátní jednotky: štítonošku, která zastupuje roli náčelníka klanu, a obrněného medvěda, jenž ustojí pěknou řádku nepřátel. Své kvality v obraně ale nahrazuje tím, že ho nemůžete poslat za hranice své říše.

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=KuouTNt3Me0&feature=youtu.be” /]


Hlavním chodem na Gamescomu byl ovšem singleplayer. Vývojáři nám ukázali první (ale kratičké) záběry z chystané kampaně, jejíž první část by mohla vylézt ještě před Vánoci, zbytek pak společně s dalším obsahem v únoru. Na první pohled se Northgard hraje stejně, ačkoliv vás ale mise ušetří o živé hráče, o to víc bude nemilosrdně bičovat v dalších aspektech hratelnosti.

Těšit se tak můžete i na speciální úkoly se šibeničními limity a boje proti přesilám, aby řeč nezůstala jen u ničení nepřátelských teritorií a přežívání v nelítostné kose. O její délce zatím vývojáři nechtěli mluvit, ale bude údajně „adekvátní“ vzhledem k velikosti hry, cenovce a možnostech týmu. Původní plány byly mnohem menší, nicméně po úspěchu předběžného přístupu se vývojáři rozhodli šlápnout na plyn a co nejvíce hru rozšířit.

Nového obsahu se dočká i multiplayer. Kromě vybalancování jednotlivých klanů je v plánu posílení serverů – sami autoři hry uznávají, že hraní po síti občas hapruje. Zlepšení konektivity by se hráči mohli dočkat již v listopadu. Ve škatulce s dlouhodobějšími plány je také podpora online turnajů a menší e-sportové eventy, které by po úplném vydání Northgardu (naplánovaném na jaro 2018) udržely komunitu v čilosti a při životě.

Čtěte také: GC17: Nový South Park opět nešetří drsným černým humorem. A je to dobře

[arve url=”https://www.youtube.com/watch?v=oRO6ZXGTG8M” /]

Source :
Vlastní

Líbí se vám novinka?

0 0
X
X